19 червня фахівцями Луцького районного центру зайнятості М.Шелест та О.Ярощук в приміщенні Луцького міськрайонного відділу з питань пробації Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції за сприяння працівників закладу було проведено профінформаційний груповий захід із загальних питань зайнятості та стану ринку праці, надано консультаційні послуги особам, засудженим до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, та здійснено їх інформування щодо актуальних вакансій.
В межах укладеної угоди про співпрацю проводяться спільні заходи, спрямовані на ознайомлення громадян засуджених до покарань не пов’язаних з позбавленням волі, з основними напрями соціальної політики держави щодо працевлаштування, про стан ринку праці регіону, можливості професійного навчання, перспективи працевлаштування на постійну чи тимчасову роботу.
Підоблікових осіб ознайомлено з комплексом соціальних послуг, які надає служба зайнятості. Зокрема проінформовано про можливість отримання профорієнтаційних, профінформаційних послуг у центрі зайнятості, а також допомоги у складанні резюме. Надана інформація про можливість навчання та підвищення кваліфікації, отримання ваучера, підтвердження результатів неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями. Роз’яснено про можливість брати участь у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру, що організовуються за сприяння служби зайнятості. Ознайомлено з пільгами та державними соціальними гарантіями, котрі мають колишні засуджені, передбачені ст. 5 Закону України «Про зайнятість населення».
Такі заходи є ефективними, оскільки засуджені мають змогу знайти роботу за спеціальністю та змінити своє життя на краще.
Луцького районного центру зайнятості