Євросоюз та МОМ розробили правила безпеки для внутрішньо переміщених осіб
Як не стати жертвами торгівлі людьми, не потрапити у трудове або сексуальне рабство та на яких умовах можна погоджуватися на працевлаштування чи вимушений переїзд га тлі ескалації війни в Україні.
ВООЗ підготувала польовий посібник з профілактики і лікування туберкульозу в біженців та переселенців
В той час, коли світ продовжує боротьбу з пандемією COVID-19, перед людством продовжують стояти нові виклики, зокрема Європа стикнулася з ризиками виникнення гуманітарної кризи, пов'язаної з переміщенням населення через війну в Україні. Біженці та інші групи населення в таких умовах стикаються із серйозними загрозами для здоров’я та виживання, такими як бідність, життя в умовах скупчення людей, неповноцінне харчування та обмежений доступ до послуг охорони здоров’я. Усі ці фактори також сприяють і передаванню туберкульозу.
Стартував проєкт «Там, де вас чекають»
В Україні стартував проєкт «Там, де вас чекають», що допоможе українцям евакуюватися потягом, знайти житло та отримати допомогу.
Внутрішні переселенці області можуть отримати безкоштовну юридичну консультаціюДрук
На Волині внутрішні переселенці та інші малозахищені верстви населення можуть отримати безкоштовну правову допомогу в очному режимі та онлайн.
Уряд прийняв рішення, яким удосконалив реалізацію програми “Прихисток”Друк
Уряд прийняв рішення, яке дозволить державі більш ефективно реалізувати соціальну програму “Прихисток”. Йдеться про внесення змін до Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану. Відповідний проєкт постанови, розроблений Мінрегіоном, прийнято на засіданні Кабінету Міністрів України 29 квітня. Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.
«Єдині»: 28 днів підтримки у переході на українську мову
В Україні триває мовний проєкт “Єдині”, спрямований на підтримку тих, хто переходить на українську мову
Відповіді на найпоширеніші питання щодо допомоги для ВПО та єПідтримки
Міністерство цифрової трансформації підготувало відповіді на найпоширеніші запитання щодо допомоги внутрішньо переміщеним особам та єПідтримки, які ставлять у соціальних мережах.
Внутрішньо переміщеним українцям мають надавати меддопомогу без направлень та декларацій
Внутрішньо переміщені особи можуть бути прийняті у будь-якій лікарні, якщо вона здатна забезпечити необхідне лікування, а відсутність декларації не є перепоною для отримання первинної медичної допомоги. На цьому наголосив перший заступник міністра охорони здоров’я Олександр Комаріда під час візиту у заклади охорони здоров’я Волині та Рівненщини.
Починаючи з травня 2022 року, процедура отримання допомоги від держави на проживання внутрішньо переміщеним особам відбуватиметеся за чіткою та врегульованою процедурою
Отримати допомогу зможуть ті громадяни, які перемістилися з територіальних громад, що розташовані в районах проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) станом на 25 квітня 2022 року, що затверджені наказом Мінреінтеграції, а також ВПО, у яких житло зруйноване або непридатне внаслідок пошкодження і які подали заявку на відшкодування, зокрема через Єдиний державний вебпортал електронних послуг.
Для волинян та жителів області запустили телеграм-бот для пошуку роботи
На Волині створили телеграм-бот, щоб люди могли знайти роботу, а роботодавці подати вакансії в декілька кліків.