Минулого тижня набув чинності Закон України №1056-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту права власності». Зазначу, що цей нормативно-правовий акт вносить ряд змін до інших законодавчих актів та встановлює ряд дієвих антирейдерських запобіжників. У попередній нашій рубриці ми розповідали вам про те, які саме новації запроваджено. Йдеться про встановлення додаткового захисту нотаріально засвідчених документів від підробки; про те, що при проведенні реєстраційних дій в системі, а саме перед винесенням рішення про державну реєстрацію, державні реєстратори не лише використовуватимуть електронний підпис, але й підтверджуватимуть операцію на мобільному телефоні, використовуючи систему MobileID; обов’язок реєстратора встановлювати, чи належна людина звернулася за вчиненням дії, чи усвідомлює ця людина значення своїх дій, чи є у неї повноваження звертатися саме за вчиненням такої дії та ряд інших питань.
Також важливо наголосити на відповідальності, яка чекає злісних порушників. Так, якщо реєстратор, який без будь-яких належних документів, з порушенням територіальності свідомо здійснюватиме захоплення власності, буде раз і назавжди позбавлений доступу до реєстраційних дій. Тобто з 2 листопада 2019 року діє найжорсткіша санкція — анулювання доступу до державних реєстрів довічно. За порушення порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень також збільшена відповідальність і відтепер згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення штраф становить від 6800 грн до 10200 грн.
Інформує начальник юстиції Волині Валентин Кухарик