В Україні в обласних центрах та великих містах рівень доступу допрофесійних юристів досить високий. Але водночас, багато громад не маютьвільного доступу до таких спеціалістів – віддалені гірські села,невеликі населені пункти, вразливі та закриті спільноти, малозабезпеченігромадяни.На допомогу в таких випадках приходить спільнота громадських радників�Що їх характеризує?� Громадські радники стоять найближче до людей. Вони спілкуютьсязрозумілою мовою, розуміють труднощі та проблеми, активно задіяні вжитті громад та виконують свої функції безкоштовно.� Громадський радник розуміє правові проблеми. Він або вона можепорадити алгоритм дії в тому чи іншому питанні, знає, що таке «медіація»або «дискримінація», розбирається в роботі органів місцевогосамоврядування, вміє «прочитати» фінансовий документ або написатизвернення.� Громадський радник знає, як працює система правосуддя, які існуютьпровайдери правової допомоги й розуміє, до якої інституції необхіднозвернутись людям, щоб найшвидше й найякісніше отримати професійнуправову послугу, яка вирішить їхнє питання чи проблему.� До громадських радників звертаються не лише окремі громадяни, але йпредставники місцевої влади, яким потрібні підказки у процесахреформування, децентралізації, комунікації тощо. Громадські радникиможуть ініціювати та реалізовувати позитивні зміни в своїх містах таселах, отримати підтримку від держави та громади.Розбудову спільноти громадських радників в Україні підтримують спільноМіжнародний фонд "Відродження", Координаційний центр з надання правовоїдопомоги, Українська фундація правової допомоги, Мережа правовогорозвитку та Міністерство юстиції України.
Вівторок, 29 жовтня 2019 17:05