Очільник юстиції Волині Валентин Кухарик спільно із керівником громадської організації “Велес+”, сімейним радником Віктором Вальчуком за сприяння Управління освіти Луцької міської ради та Волинської обласної бібліотеки для юнацтва провели зустріч із освітянами міста Луцька. Зазначимо, що захід проводився в рамках Всеукраїнського тижня з протидії булінгу.
В ході зустрічі обговорювалися основні положення Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу". Зауважимо, що після прийняття закону у громадян виникали запитання, пов’язані із розмежуванням понять булінгу та конфлікту, тому цей захід мав на меті об’єднати зусилля присутніх задля проведення спільних заходів з інформування населення про відповідальність за цькування в навчальному середовищі.
Наголосимо, що законом встановлено певний алгоритм дій для педагогічних працівників у разі виявлення факту булінгу, це і стало предметом розмови учасників зустрічі. Так, після виявлення цькування потрібно проінформувати в письмовій формі керівника закладу освіти про цей випадок. Керівник зобов’язаний розглянути таке звернення та з’ясувати усі обставини. Надалі потрібно скликати засідання комісії з розгляду випадків булінгу та окреслити подальші дії. Якщо комісія визнає, що дійсно був факт булінгу, а не одноразовий конфлікт, то керівник зобов’язаний повідомити Сектор ювенальної превенції Національної поліції України та Службу у справах дітей.
Також захід відвідали журналісти телеканалу “UA: Волинь”, які взяли інтерв`ю у керівника юстиції Волині.