Мін’юст постійно працює над удосконаленням своїх сервісів, аби спростити життя громадянам та скоротити час для подачі документів. Так, на сьогоднішній день успішно функціонує пілотний проєкт щодо подачі заяв та звернень у сфері державної реєстрації актів цивільного стану за допомогою Веб-порталу «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану», який був запроваджений Міністерством юстиції України у 2015 році. 31 січня 2018 пілотний проєкт було запроваджено у всіх відділах державної реєстрації актів цивільного стану. Про це повідомила начальник управління державної реєстрації актів цивільного стану Ірина Дубиківська.
За допомогою Веб-порталу будь-яка фізична особа може подати до відділу державної реєстрації актів цивільного стану заяву або звернення через мережу Інтернет. Зокрема, серед заяв, які можна подати онлайн, заяви:
– про державну реєстрацію шлюбу;
– про державну реєстрацію розірвання шлюбу на підставі рішення суду;
– про розірвання шлюбу подружжя, яке не має дітей;
– про розірвання шлюбу відповідно до статті 107 Сімейного кодексу України;
– про зміну імені;
– про повторну видачу свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану;
– про надання витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян;
– про внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання.
Також з використанням функціональних можливостей веб-порталу «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану» користувач може надіслати до відділів ДРАЦС скан-копії документів, необхідних для вирішення відповідних питань по суті; здійснити попередній запис на відвідування відділів із зазначенням зручних дати і часу; оплатити з використанням платіжних систем послуги відділів ДРАЦС; отримати консультації працівників щодо надісланих через веб-портал заяв або звернень.
«З часу запровадження цього пілотного проєкту станом на 31 серпня послугами веб-порталу «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану» скористалося 333 113 осіб, з них тільки у серпні – 14 022 особи», – повідомила Ірина Дубиківська.
Також вона нагадала, що у 75 населених пунктах працює сервіс «Шлюб за добу», покликаний зробити одруження максимально зручним та комфортним. З моменту запуску пілотного проекту вже було проведено більше 74 тисяч реєстрацій шлюбів.