Друзі, продовжуючи тему протидії торгівлі людьми, сьогодні юстиція Волині спільно із сімейним радником Віктором Вальчуком надасть вам кілька порад як безпечно подорожувати.
Важливо заздалегідь записати собі контактну інформацію Посольства України в тій чи іншій державі. Перед виїздом в іншу країну зареєструватись он-лайн на сайті Міністерства закордонних справ України в системі ДРУГ http:// friend.mfa.ua. Для своїх рідних чи близьких варто залишити інформацію про місце свого перебування (адресу, контактний телефон). Відразу повідомляйте своїх рідних чи близьких про зміну місця перебування. Гарна ідея мати заздалегідь обране з рідними кодове слово, яке підкаже їм, що ви опинились у небезпечній ситуації. Також зробіть фото, сканкопії усіх важливих документів (свідоцтво про народження, паспорт громадянина України, закордонний паспорт тощо) та збережіть в електронній пошті чи в інших сховищах мережі Інтернет. В разі втрати документів, ці вкладені файли пришвидшать підтвердження вашого громадянства України та повернення додому. У разі небезпеки, при змозі, телефонуйте в Посольство України та місцеві екстрені служби допомоги.
Для відома, національна "гаряча" лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів - 527 (з мобільного, безкоштовно) та 0 800 505 501 (зі стаціонарного, безкоштовно).
Подбайте про власну безпеку завчасно!