У головному управлінні юстиції Волинської області нагадали, що потрібно робити у разі домашнього насильства.Якщо Ви стали жертвою домашнього насильства, необхідно одразу викликати поліцію – 102 або звернутися на «гарячу лінію» - 116-123 (цілодобово та безкоштовно в межах України).Якщо Ви стали свідком насильства стосовно дитини – негайно повідомте про це службу у справах дітей! Захистіть дитину від домашнього насильства!#CтопНасильство Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» передбачено нові механізми захисту від домашнього насильства:Терміновий заборонний приписПідстава: ініціатива поліції або заява постражалої особиПередбачає для кривдника: - зобов’язання залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи;- заборону на вхід та перебування у місці проживання (перебування) постраждалої особи;- заборону в будь-який спосіб контактувати із постраждалою особою.За невиконання припису - штраф, громадські роботи або адміністративний арешт.Термін дії припису - до 10 діб.Обмежувальний приписПідстава:заява потерпілої особи або її представника, батьків, родичів, органу опіки та піклування.Рішення про застосування обмежувального припису приймає суд не пізніше 72 годин.Передбачає для кривдника:- заборону перебувати у в місці спільного проживання (перебування);- усунення перешкод у користування майном потерпілою особою;- обмеження спілкування з постраждалою дитиною;- заборону наближатися на визначену відстань до місця проживання (перебування), навчання, роботи, інших місця відвідування пострждалої особи;- заборону особисто і через третіх осіб розшукувати постраждалу особу, переслідувати її, спілкуватися з нею;- заборону вести листування, телефонні переговори з постраждалою особою.Термін застосування - до 6 місяців.Пам`ятайте найнебезпечніший співучасник домашнього насильства – мовчання!