Відповідальне батьківство сьогодні – гідне майбутнє завтра – тема, яка стала предметом обговорення сьогодні у міському центрі зайнятості з лучанами, які знаходяться в пошуках роботи. Заступник начальника Луцького міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Волинській області Ірина Вахта та головний спеціаліст Луцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Юлія Лиса розповіли про ключові завдання Міністерства юстиції України та Уряду щодо піклування про дітей. Очевидним є те, що така турбота неможлива без сприяння відповідальному ставленню батьків до своїх обов’язків щодо виховання дітей і належного їх утримання.Зокрема, Ірина Вахта розповіла про проект “Є-Малятко”, який передбачає 9 послуг за однією заявою.. Це такі послуги, як:1) державна реєстрація народження дитини;2) реєстрація місця проживання народженої дитини;3) призначення допомоги при народженні дитини;4) реєстрація народженої дитини в електронній системі охорони здоров’я;5) реєстрація народженої дитини у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків;6) отримання посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім'ї;7) визначення походження народженої дитини, батьки якої не перебувають у шлюбі між собою;8) визначення належності дитини до громадянства України;9) присвоєння дитині унікального номеру запису в Єдиному державному демографічному реєстрі.Таким нововведенням Міністерство юстиції України та Уряд намагається максимально спростити життя батьків у час, коли в них і без того з’являється багато клопотів . Подати заяву батьки зможуть у пологовому будинку, в органах державної реєстрації актів цивільного стану, онлайн-сервісах, через ЦНАП або поштою.Даний комплекс послуг буде безкоштовним.