У Чернівецькій області суд виніс перше рішення про притягнення до відповідальності директора навчально-виховного комплексу за неповідомлення поліції про факти вчинення булінгу відносно одного з учнів.
Нагадуємо, що Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)" покладає на керівників закладів освіти обов’язок щодо створення в закладах освіти безпечного освітнього середовища. Зокрема, директори шкіл повинні: ✔️ повідомляти поліцію та службу у справах дітей про випадки цькування в закладах освіти; ✔️ забезпечувати виконання заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг школярам, які вчинили булінг, стали його жертвами чи свідками; ✔️ розробляти і затверджувати плани заходів, спрямовані на запобігання та протидію булінгу.
Аналізуючи обставини справи, суд визначив, що в діях керівника навчального закладу були ознаки та склад правопорушення, передбаченого частиною 5 статті 173-4 КУпАП та вирішив застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 850 грн.
Деталі справи: http://bit.do/eTssA
Міністерство юстиції України