Із них: - в 65 справах було винесено рішення про накладення стягнення: ➡️у 6 випадках – попередження; ➡️у 8 випадках – громадські роботи; ➡️в 1 випадку – зобов‘язання публічно вибачитись; ➡️у 50 випадках – штраф. ?-31 справа відправлена на доопрацювання до органів поліції; ? у 16 справах було встановлено відсутність складу правопорушення; ? у 9 справах суд обмежився усним зауваженням.
➡️ У 9 справах матеріали були складені по ст. 184 КУпАП (Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей), однак суд встановив, що це ст. 173-4 КУпАП (Булінг (цькування) учасника освітнього процесу). В зв'язку з тим, що суд не може змінювати кваліфікацію - справи були закриті. 1 рішення по апеляції скасувало рішення суду першої інстанції - http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/81424556
➡️ В 6 справах однією зі сторін були вчителі: у 3 справах вони виступали кривдниками, однак одна з них була закрита (суд встановив відсутність складу правопорушення в діях вчителів), а 2 відправлено на доопрацювання до органів поліції. По 3 справах вчителів було визнано потерпілими особами, їх кривдники оштрафовані.
➡️ 9 рішень винесено щодо кібербулінгу (булінгу із застосуванням засобів електронних комунікацій), найчастіше кіберцькування мало місце у соціальній мережі Instagram та месенджерах Viber, Telegram.
*у період з 19 січня 2019 року (з дати набрання чинності закону по протидію цькуванню) по 22 травня 2019 року