8 жовтня відзначається професійне свято - День юриста, що об’єднує юристів різних сфер діяльності, які покликані захищати права і свободи українців. День юриста з’явився після видання Президентом України Указу «Про День юриста» № 1022/97 від 16 вересня 1997 року.
Професійне свято людей, все життя яких пов’язане з гаслом «Знати право, служити праву, захищати право».
День юриста України офіційно не є вихідним днем. Але традиційно 8 жовтня День юриста України представників цієї професії вітають чиновники різного рангу.
Професійну діяльність юристів України регламентує ціла низка законів, головний серед них — Конституція України. Саме вона закріплює усі права громадянина України та описує їх обов'язки перед суспільством.
На сьогоднішній день юристи працюють абсолютно у всіх сферах діяльності людини. Вони захищають права усіх верств населення. День юриста України відзначають в кожній державній структурі, комерційних установах — скрізь, де працюють юристи.
Бути юристом означає вкладати в свою роботу професіоналізм, адже саме юристи як представники своєї професії стоять на варті закону, прав та свобод громадян. Саме завдяки юристам в Україні стверджуються принципи верховенства права, норм моралі та справедливості.
Професія юриста є дуже важлива, особливо сьогодні коли, відбувається розвиток України як правової держави. На юриста покладаються важливі завдання щодо утвердження принципу верховенства права, удосконалення українського законодавства, посилення правових гарантій захисту різних верств населення, підвищення правосвідомості і правової культури українців.
У зв’язку з відзначенням професійного свята – Дня юриста Луцьким районним управлінням юстиції з 06 по 12 жовтня 2015 року проводиться тиждень правових знань, в ході якого 06 жовтня проведено пряму телефонну лінію за участю начальника відділу державної виконавчої служби Луцького районного управління юстиції Велимчаниці І.І.
Окрім того планується провести урочисті збори працівників управління юстиції, а також зустрічі з громадськістю щодо роз’яснення ролі органів юстиції в організації здійснення державної політики, забезпечення захисту прав і свобод громадян в умовах реформування нашого суспільства та його правової системи, ролі і значення професії юриста в Україні.
Головний спеціаліст Луцького районного управління юстиції – Інна Кирилюк