Програма реформування і розвитку житлово-комунального господарства Луцького району на період до 2014 року затверджена рішенням районної ради від 14.06.2011 року №7/10.
Мета Програми полягає у визначенні засад реалізації державної політики реформування житлово-комунального господарства, здійснення заходів щодо підвищення ефективності та надійності його функціонування, забезпечення сталого розвитку для забезпечення потреб населення і господарського комплексу в житлово-комунальних послугах відповідно до встановлених нормативів і національних стандартів.
Для досягнення мети передбачається здійснення заходів Програми в таких сферах:
- утримання будинків, споруд і прибудинкових територій, у тому числі проведення реконструкції житлового фонду;
- надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення;
- виробництво, транспортування, постачання теплової енергії;
- ремонту приміщень, будинків, споруд;
‑ благоустрою населених пунктів.
Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів державного, обласного, місцевого бюджетів, коштів підприємств та інших джерел, не заборонених законодавством.
Одним із завдань Програми є реконструкція та капітальний ремонт житлових будинків, зокрема проведено капітальний ремонт шатрової покрівлі житлового будинку по вул.Мічуріна, 1 (24 квартири), вартість робіт склала 290,0 тис.грн., виготовлено проектно – кошторисну документація на капітальний ремонт шатрової покрівлі по вул.Шкільна, 4 (40 квартир).
Найважливішими проблемами в сфері водопостачання та водовідведення є те, що більшість основних засобів повністю амортизовані та застарілі. Що тягне за собою надмірне енергоспоживання. Значними і постійно зростаючими є втрати води. Аварійність водопровідних та каналізаційних мереж, зношеність трубопроводів призводить до вторинного забруднення води і, як наслідок, погіршення її якості. У зв’язку із неналежною якістю питної води (великий вміст заліза), відповідно до районної програми „Питна вода”, у 2011 році збудовано станцію знезалізнення питної води в селі Гірка Полонка. Послуги з водопостачання надає ВКП „Грань” . Загальна вартість – 258,5 тис.грн, з них державний бюджет - 232,2 тис.грн., місцевий бюджет –26,3 тис.грн. У 2013 році збудовано станцію знезалізнення питної води в с.Полонка загальною вартістю 62,5 тис. за кошти місцевого бюджету.
По напрямку реконструкції централізованих систем водопостачання і водовідведення у 2014 році проведено капітальний ремонт водопроводу по вул.Центральній села Липини (200м) за кошти місцевого бюджету на суму 28,4 тис.грн.
Замінено насос на артсвредловині с.Крупа на суму 7,00 тис.грн за кошти сільської ради, та за кошти КП при Підгайцівській сільській раді – 9,96 тис.грн. замінено насос на КНС с.Підгайці.
Проведений аналіз стану очисних споруд показав високу ступінь їх зношеності, і як наслідок – потребу у реконструкції. Так у зв'язку зі зношеністю піщано-гравійних фільтрів ліцею смт Торчин, необхідне продовження проведення реконструкції каналізаційних очисних споруд типу "Біоплато", котре потребує коштів на завершення (проведено фінансування із держ.бюджету через УКБ ОДА смт Торчин: 2004р-200,74; 2005р.- 201,00; 2006р. – 206,00; 2007 – 238,6; 2008р. – 147,00тис.грн.)
По с. Маяки станція біологічної очистки ліквідована, обладнання демонтоване, очисні споруди працюють в режимі полів наземної фільтрації, які знаходяться у незадовільному стані. Потребує завершення будівництво очисних споруд с. Маяки (І та ІІ черги). На даний час збудовано колектор вартістю 250 тис.грн. (260 м труби).
На території району функціонує 14 ОСББ, зокрема на території Маківської, Липинської, Підгайцівської сільських радах. У 2015 році планується створення ОСББ в с.Зміїнець, вул.Васильківська,2.