Виділення земельних ділянок для учасників АТО та сімей загиблих – непроста тема. На рівні держави остаточно не врегульовано відповідний механізм, що й ускладнює ситуацію. Попри те на Волині намагаються віднайти шляхи її вирішення. Зокрема ситуацію нещодавно обговорювали під час розширеної наради з питань забезпечення земельними ділянками учасників АТО, що відбулася за участі голови облдержадміністрації Володимира Гунчика, а також його заступника Сергія Кошарука та радника Бориса Кондратюка, начальника головного управління Держземагентства у Волинській області Василя Василенка.
Так до фахівців головного управління Держземагентства в області та органів місцевого самоврядування надійшло 2 734 заяви від членів родин військовослужбовців, які загинули в АТО та учасників антитерористичної операції щодо виділення земельних ділянок. Із них дозвіл на подальшу розробку проектів землеустрою отримало 1018 осіб.
“Для того, аби військовослужбовець отримав земельну ділянку, йому необхідно звернутися з письмовою заявою до місцевої ради як до розпорядника земель”, – повідомив начальник Головного управління Держземагентства в області Василь Василенко. За його словами, у Маневицькому, Камінь-Каширському, Любешівському, Турійському районах земельні ділянки вже отримали практично всі, хто зверталися з відповідною заявою. Проте є й такі учасники АТО, їх аж 826, які отримали відмову, в зв’язку з відсутністю земель.
Як зазначив Василь Василенко, відповідно до земельно-облікових документів в межах області нараховується понад 163 гектари земель, які не надані у власність та користування різного цільового призначення.
“Головам сільських, селищних, районних та міських рад необхідно з особливою відповідальністю поставитися до виділення земельних масивів для військовослужбовців та їхніх родин” – наголосив голова Волинської ОДА Володимир Гунчик.
“Жодних безпідставних відмов не повинно бути, як і встановлення черг, адже солдати та їхні сім’ї мають позачергове право на отримання земельних ділянок”, – зауважив він. “Раджу головам місцевих рад не спекулювати на цій темі, адже не має відірваних гілок влади, як і недоторканих людей. Повірте, у нас достатньо повноважень у рамках закону, щоби забезпечити виконання тих завдань, які сьогодні ставить перед нами суспільство. А з тими, хто не дослухається, буде працювати прокуратура. Лише у співпраці всіх гілок влади зможемо вирішити проблемні питання, впорядкувати та налагодити систему виділення земельних ділянок”, - підкреслив голова ОДА.
Також Володимир Гунчик запевнив: ті рішення місцевих рад, які стосуватимуться виділення земельних ділянок тільки не для учасників АТО – будуть оскаржені в суді.