Повідомлення Головного управління статистики
у Волинській області
ПРОМИСЛОВІСТЬ
За попередніми даними, підприємства району за січень–червень реалізували промислової продукції (товарів, послуг) на суму 1,2 млрд.грн., що становить 20,9% загальнообласних обсягів. Товаровиробникам району належить значна частка загальнообласних обсягів реалізованої продукції машинобудування, харчової промисловості та меблів.
Вагомий внесок у промисловість зробили приватне акціонерне товариство «Волиньхолдінг», товариства з обмеженою відповідальністю «Модерн-Експо» та «Кромберг енд Шуберт Україна», де зосереджено більше 86% загальнорайонного обсягу.
В розрахунку на одного жителя району реалізовано промислової продукції на суму 18,6 тис.грн., що значно більше, ніж в середньому в області. За цим показником район посів перше місце серед районів та міст обласного значення.
СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО
Підурожай 2014р. товаровиробники району посіяли 58,6 тис.га, що в порівнянні з минулим роком на 0,9 тис.га, або на 1,5% менше, у т.ч. сільськогосподарські підприємства – 35,8 тис.га (на 2,6% менше), господарства населення – 22,8 тис.га (на 0,4% більше).
Під зерновими культурами зайнято 33,4 тис.га, або 56,9% загальної посівної площі. Проти минулого року посіви зросли на 0,2 тис.га (на 0,6%), за рахунок сільськогосподарських підприємств, де вони збільшились на 273 га (на 1,4%).
У тваринництві реалізовано на забій 1,1 тис.т худоби та птиці (у живій вазі) (на 33,9% більше, ніж у минулому році), вироблено 13,6 тис.т молока (на 3,2% більше) та 3,1 млн.шт. яєць (на 3,7% менше).
За розрахунками, на 1 липня поголів’я великої рогатої худоби у сільгосппідприємствах району становило 12,7 тис. голів (на 11,8% менше, ніж на 1 липня 2013р.), у т.ч. корів – 4,4 тис. голів (на 10,7% менше); свиней – 5,7 тис. голів (на 25,6% менше), птиці – 23,8 тис. голів (на 6,7% менше).
Аграрні підприємства (крім малих) продали власно виробленої продукції на суму 126,8 млн.грн., що на 12,8% більше, ніж у січні–червні 2013р.
За обсягами продажу худоби і молока район зайняв перше місце в області, зерна – третє. За рівнем середньореалізаційних цін на худобу район посів четверте місце, на молоко – п’яте, на зернові та зернобобові культури – восьме серед агроформувань області.
Будівельна діяльність
Підприємства району виконали 10,4% загальнообласних обсягів будівельних робіт на суму 22,2 млн.грн.
На спорудженні будівель виконано більше 71% всіх робіт, решта – на будівництві інженерних споруд.
Понад 81% загальнорайонних обсягів будівельних робіт виконали спільне українсько-польське підприємство «Шинака–Україна», товариства з обмеженою відповідальністю «Алкон», «Луцька ДПМК», «Техно Модуль Ультра».
ТРАНСПОРТ
Автотранспортом підприємств,які займаються комерційними перевезеннями на постійній основі, перевезено 115,3 тис.т вантажів та 18,5 тис. пасажирів. У порівнянні з 2013р. обсяги вантажних перевезень збільшились на 21,5%, пасажирських – на 1,6%.
Найбільше вантажних перевезень виконали ПрАТ "Волиньхолдінг", ТзОВ «Укрзахід Стімекс», ТзОВ "Транс-Імперія", ПП "Транс-експрес" та ПП "Транс-Атлас", на які припадає 74,4% загального обсягу.
У рейтингу міст та районів області за обсягами вантажних перевезень район посідає друге місце після обласного центру.
ЗОВНІШНЯ ТОРГІВЛЯ ТОВАРАМИ
Обсяг експорту товарів за січень–травень зріс порівняно з 2013р. на 15,9% і становив 100,7 млн.дол.США, імпорту – на 6,2% і склав 82,5 млн.дол. Позитивне сальдо становило 18,2 млн.дол., проти позитивного – 9,3 млн.дол. торік.
Підприємствами району сформовано 38,7% загальнообласного обсягу експорту товарів та 29,3% – імпорту.
Зовнішньоторговельні операції товарами здійснювались з партнерами 59 країн світу (експортували товари у 28 країн, імпорт отримували з 49).
Основними експортерами та імпортерами були країни ЄС (76,4% експорту та 84,2% імпорту).
Найвагоміші поставки здійснено до Німеччини (45,9% загального обсягу), Польщі (25,5%), Російської Федерації (17,1%). Завезено найбільше товарів з Угорщини (51,8%), Німеччини (11,4%), Польщі (6,7%) та Китаю (5,1%).
Основу товарної структури експорту та імпорту становило електрообладнання (відповідно 62,1% і 48,6%).
Внутрішня ТОРГІВЛЯ
Оборот роздрібної торгівлі (включає роздрібний товарооборот підприємств, які здійснюють діяльність із роздрібної торгівлі, та розрахункові дані щодо обсягів продажу товарів фізичними особами-підприємцями) становив 385,1 млн.грн., що на 17,9% більше обсягу січня–червня 2013р. (4,3% загальнообласного показника).
Оборот ресторанного господарства (з урахуванням обороту фізичних осіб-підприємців) склав 9,6 млн.грн., що на 4,9% більше, ніж за відповідний період минулого року.
Обсяг роздрібного товарообороту підприємств-юридичних осіб, які здійснюють діяльність із роздрібної торгівлі та забезпечення стравами та напоямистановив 361,4 млн.грн., що на 19,8% більше, ніж за січень–червень 2013р.
ЦІНИ І ТАРИФИ
(Дані наведено без урахування тимчасово окупованої території
Автономної Республіки Крим і м.Севастополя.)
За даними Державної служби статистики України, індекс споживчих цін в країні1 у червні становив 101,0%, з початку року – 111,6%, на Волині – відповідно 101,2% та 111,3%.
Індекс цін виробників промислової продукції в Україні1 у червні 2014р. становив 103,6%, з початку року – 118,0%.
РИНОК ПРАЦІ
Впродовж січня–червня на обліку державної служби зайнятості району перебувало 930 безробітних, працевлаштовано за цей період 292 особи, рівень працевлаштування становив 31,4% проти 24,6% в області. На кінець червня пропозиція робочої сили у 8 разів перевищувала потребу в ній, тоді як в області – у 12 разів. Станом на 1 липня кількість безробітних становила 446 осіб, з них 63,2% – жінки, 41,5% – молодь у віці до 35 років.
Середньооблікова кількість безробітних, які отримували допомогу із Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття у червні склала 359 осіб. Середній розмір виплаченої допомоги становив 1115 грн. кожному безробітному, що дорівнює 91,5% законодавчо визначеного розміру мінімальної заробітної плати (1218 грн.), в області відповідно 983 грн. і 80,7%.Всього з початку року виплачено допомоги на суму 2,4 млн. грн.
ДЕМОГРАФІЧНА СИТУАЦІЯ.
У січні–травнікількість жителів району зросла на 223 особи і на 1 червня становила 62,3 тис. осіб.
За п’ять місяців народилося 390 малюків. Рівень народжуваності становив 15,2 новонароджених у розрахунку на 1000 жителів. Для порівняння: у середньому в області на кожну тисячу жителів народилось по 13,9 дітей, найбільше – у Камінь–Каширському районі (17,0), а найменше – у м.Володимирі–Волинському (10,0).
За цей період померло 345 осіб, рівень смертності зменшився до 13,4 померлих на 1000 жителів та є найнижчим серед районів області.
Міграційний приріст населення у порівнянні з минулорічним збільшився на 36,9% та становив 178 осіб.
КРИМІНОГЕННА СИТУАЦІЯ
За повідомленням прокуратури, протягом січня–червня обліковано 245 кримінальних правопорушень, з яких 26,9% – тяжкі та особливо тяжкі.
Серед виявлених 105 осіб, які вчинили злочини, 32,4% знаходились у стані алкогольного сп’яніння, 11,4% раніше вже ставали на злочинний шлях.