Відповідно до ч.1 ст. 1 Закону України «Про звернення громадян» громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.
Згідно п 2.5. Інструкції про порядок розгляду звернень та особистого прийому громадян у Міністерстві юстиції України, в установах та організаціях, що належать до сфери його управління, затвердженої наказом Міністерства юстиції України 18.03.2004 № 26/5 усі звернення громадян, що надійшли поштою або з особистого прийому, мають прийматися, попередньо розглядатися та централізовано реєструватися в день їх надходження в журналах реєстрації звернень громадян.
На виконання зазначеної норми законодавства, реєстрація заяв, скарг громадян щодо роботи відділів державної виконавчої служби, державної реєстрації актів цивільного стану по Луцькому району, реєстраційної служби, а також запитів народних депутатів з цих питань здійснюється централізовано в районному управлінні юстиції за адресою: м. Луцьк, вул. Винниченка, 27а.
Головний спеціаліст Луцького районного управління юстиції – Інна Кирилюк