Оперативна інформація щодо епідеміологічного нагляду (спостереження) за COVID-19 станом на 28.07.2021р.
Головний державний санітарний лікар області інформує, що станом на 28.07.2021р. на Волині протягом попередньої доби зареєстровано 6 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, з них 5 випадків у Луцькій територіальній громаді, 1 випадок – в Іваничівській громаді.
Також за добу:
Одужало (осіб) – 1,Летальних випадків (осіб) – 0.
Діючі активні випадки на сьогодні - 55, що становить 4,9 на 100 тис. населення.
За весь час пандемії в області:
захворіло (осіб) – 62 280 (з них дітей – 3215 та медичних працівників –3627),одужало ( осіб) – 61 021 (з них дітей – 3214 та медичних працівників –3594),летальних випадків (осіб) –1 204 (з них медичних працівників –29).
Здійснено тестувань всього:
методом ПЛР (осіб) – 262 110,методом ІФА (осіб) –177 708.
ВАЖЛИВО ! За даними епіднагляду, проведеному у Волинській області, за останніх три місяці 2021 року на коронавірусну хворобу захворіло близько 5 тисяч осіб, із них 99,8% - не щеплені особи, а лише 0,2 % щеплені однією дозою вакцини. Серед осіб, котрі отримали повний курс вакцинації (2 щеплення) - хворих на COVID-19 не зареєстровано.
За цей же період померло 200 людей. Усі вони не були вакциновані проти COVID- 19, понад 80% із них відносились до групи ризику (особи старші 65 років та мали супутні захворювання серцево-судинної системи, хвороби дихальних шляхів, онкологію, цукровий діабет, тощо).
Тому, вкотре нагадуємо, що вакцинація — це єдиний ефективний спосіб захистити себе від коронавірусної хвороби!
В Україні відкрито вакцинацію для усіх категорій громадян! Ви можете записатися на вакцинацію від COVID-19 до зручного для вас пункту щеплення чи центру масової вакцинації або отримати щеплення в порядку живої черги.
Нині на Волині діє 87 пунктів щеплення, які заходяться у більшості закладів первинної медичної допомоги (ФАПи, амбулаторії ЗПСМ, лікарні) та 7 центрів масової вакцинації, які працюють щоденно.
Контакти, адреси та години роботи центрів та пунктів можна знайти на https://list.covid19.gov.ua/ та за номером контакт-центру МОЗ 0 800 60 20 19.
Якщо вам відмовляють у вакцинації через нестачу вакцин, звертайтеся до відділів охорони здоров’я ОДА за контактами: https://moz.gov.ua/regionalni-upravlinnja .
Якщо ви працівник охорони здоров’я, освіти, соціальної сфери, військовий чи працівник державних органів влади, зверніться до вашого роботодавця, щоб він зконтактував із регіональним координатором і вас вакцинували за місцем роботи. Або оберіть найближчий пункт чи центр вакцинації.
Колективи охочих щепитися, можуть викликати мобільну бригаду з вакцинації за місцем роботи за телефоном контакт-центру МОЗ 0 800 60 20 19.
Якщо ви не можете самостійно пересуватися, викличте мобільну бригаду з вакцинації додому за телефоном контакт-центру 0 800 60 20 19 або за допомогою сімейного лікаря.
Пам’ятайте, вакцинація убезпечить вас від важкого перебігу хвороби, госпіталізації чи смерті від COVID-19. Записуйтеся на щеплення щоб вберегти своє життя і здоров’я, а також – людей поруч.
За інформацією ДУ «Волинський ОЦКПХ МОЗ»