10 серпня 2022 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Нормативно-правова база
Звернення громадян
 • Публічна інформація
 • Регуляторна політика
  Інвестиційний довідник
 • Запобігання проявам корупції
 • Очищення влади
 • Вивчення громадської думки
 • Правове забезпечення
 • Установи
 • Громадська рада при РДА
 • Державний реєстр виборців
 • Соціальний захист населення
 • Містобудування та архітектура
 • Вакансії
 • Протидія домашньому насильству
 • Служба у справах дітей
 • Протоколи комісії ТЕБ та НС
 • Діяльність спостережної комісії
 • COVID-19 район
 • Місцеві вибори 2020
 • Реєстр колективних договорів
 • Публічні закупівлі
  Внутрішньо переміщені особи

  АРХІВ НОВИН

  « Серпень 2022 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31        
  141 55521    Захісні споруди  Україна НАТО

  unnamed  Кримbezviz

  Вівторок, 01 червня 2021 11:41

  Заходи у сфері запобігання протидії домашньому насильству

  Насильство в сім’ї є актуальною проблемою сьогодення. На жаль, необхідно констатувати, що сім’я як осередок суспільства, без підтримки держави та її інституцій, не завжди спроможна виконувати свої головні функції, зокрема щодо забезпечення належного добробуту та виховання дітей.

  Пандемія COVID-19 показала, що ґендерно зумовлене насильство є одним із найбільш стійких порушень прав людини і є щоденною загрозою життю та здоров’ю людей у всьому світі.

  Тому Уряд України взяв на себе додаткові зобов’язання системно боротися з цим явищем.

  Заходи Мінсоцполітики відображені у таких програмних документах, прийнятих останнім часом, як п’ятирічна комплексна Державна програма запобігання та протидії домашньому насильству. Ключовим в ній є робота по подоланню стереотипів у суспільстві та цільове фінансування регіонів для розширення мережі спеціалізованих служб допомоги постраждалим від домашнього насильства.

  І другий документ - це План невідкладних заходів із запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, захисту прав осіб, які постраждали від такого насильства, який прийнято на виконання відповідного Указу Президента.

  Зараз Україна як ніколи потребує максимальної консолідації зусиль та глибокого розуміння проблеми домашнього насильства і шляхів її вирішення всіма дотичними структурами та організаціями –  від керівників центральних, місцевих органів виконавчої влади до голів територіальних громад, від народних депутатів до представників громадянського суспільства.

  Слід відзначити, що в Україні з часу прийняття законодавчих актів, які регулюють відносини в сімейному середовищі, завдяки зусиллям органів державної та місцевої влади, ряду громадських організацій ужито заходів, які посприяли суттєвим змінам у ставленні суспільства до проблеми домашнього насильства, становленню системи реабілітації осіб, які від нього постраждали, посиленню захисту дітей від насильства у сім’ї та ін.

  За декілька років в Україні прийнято ряд законів та внесено зміни до існуючих, запрацював Єдиний державний реєстр випадків домашнього насильства та насильства за ознакою статі. Кримінальний кодекс України  доповнено ст. 126-1, в якій передбачено кримінальне покарання за домашнє насильство, тобто умисне систематичне вчинення фізичного, психологічного або економічного насильства щодо подружжя чи колишнього подружжя або іншої особи, з якою винний перебуває(перебував) у сімейних або близьких відносинах.

  На виконання Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року №658 «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі», з метою швидкого реагування та належного інформування про випадки вчинення домашнього насильства на офіційному веб-сайті райдержадміністрації створена вкладка «Протидія домашньому насильству»,  у якій розміщена  інформація про персонально-відповідальних осіб за протидію домашньому насильству на рівні виконавчих органів територіальних громад у Луцькому районі, номери телефонів національної «гарячої лінії» протидії насильству в сім’ї, національної дитячої «гарячої лінії», а також постійно розміщуються  статті про запобігання та протидію домашньому насильству.

  З метою інформування та нагадування про актуальність та небезпечність проблеми вчинення домашнього насильства, під час виїздів у сім’ї, які опинилися у складних життєвих обставинах, постійно роздаються буклети на тему: «10 факторів щодо ризику насильства в сім’ї». У територіальних громадах, а також на інформаційному стенді управління соціального захисту населення розміщені інформаційні матеріали з питань протидії домашньому насильству.

  В районі щороку  з 25 листопада  по 10 грудня  проводиться двотижнева акція «16 днів проти насильства». В минулому році до акції долучилися загальноосвітні школи та бібліотеки району. В бібліотеках пройшли тематичні виставки літературних джерел з теми «Запобігання насильству в сім`ї».

  В 2020 році  правоохоронними органами було обліковано  3635  звернень  щодо вчинення домашнього насильства з них 11- дітей, 3316 – жінок, 308 чоловіків. В Луцькому районі  497 звернень з них 422  від жінок,75 від чоловіків, що становить 14 відсотків від всіх звернень.

  Згідно статистичних даних в І кварталі 2021 року вцілому по області зафіксовано 2320 звернень, що становить 63 відсотки до річного показника 2020 року. Цифри говорять самі за себе.

  З початку 2021 року від Луцького ВП ГУНП у Волинській області надійшло 27 повідомлень про насильство в сім’ї, по яких вжиті необхідні заходи.

  Всього з початку року на території Луцького району вчинено 590 актів насильства.

  Найважливішою зміною та основним приорітетним напрямком розвитку надання соціальних послуг стало їх наближення до людей – перехід на надання на рівні громади.Створення спеціалізованих служб підтримки постраждалих від домашнього насильства та насильства за ознакою статі  є одним з показників.В районі на сьогодні функціонує 3 мобільних бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, а саме в Горохівській, Городищенській та Рожищенській територіальних громадах. Також планується створення аналогічних бригад в Олицькій, Підгайцівській та Боратинській громадах (в 6 із 14 територіальних громад).

  На сьогоднішній день від 3 територіальних громад надійшли повідомлення про готовність створення кризової кімнати для осіб, які постраждали від домашнього насильства та одна територіальна громада повідомила про намір створення спеціалізованої служби первинного соціально-психологічного консультування осіб, та/або насильства за ознакою статі.

  Переглядів 1927
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Луцька районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Луцькій райдержадміністрації.
  Адреса: 43001, м. Луцьк, вул. Ковельська, 53, - т/ф. 728204, т.728144; E-mail: infо@lutskаdm.gov.ua
  © 2014 lutskadm.gov.ua