23 лютого 2018 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Нормативно-правова база
 • Керівництво
 • Влада і громадськість
  Регуляторна політика
  Відділ державної реєстрації
  Прес-центр
  Інвестиційний довідник
 • Публічна інформація
 • Каталог послуг
 • Очищення влади
 • Управління юстиції
 • Вивчення громадської думки
 • РДА звітує
 • Правове забезпечення
 • Центр надання адмін послуг
  Районні установи
 • Громадська рада при РДА
 • Оголошення
 • Реформи в Україні
 • Управління фінансів
 • Відділ статистики інформує
 • Державний реєстр виборців
 • Соціальний захист населення
 • Запобігання проявам корупції
 • Децентралізація влади
 • Електронне звернення
 • ProZorro ПУБЛІЧНІ ЗАКУПІВЛІ
 • Містобудування та архітектура
 • АРХІВ НОВИН

  « Лютий 2018 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
        1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28        
    Луцьк  
  Понеділок, 06 квітня 2015 17:06

  Спрощено процедуру реєстрації права оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення

  5 березня 2015 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення повноважень нотаріусів та особливостей реєстрації похідних речових прав на земельні ділянки сільськогосподарського призначення» №0944 (далі –Закон), який уже набув юридичної чинності.

  Згідно положень Закону, нотаріуси уповноважені здійснювати державну реєстрацію права оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення (інших видів та категорій нерухомого майна, в тому числі земель, Закон не стосується) на одному рівні з державними реєстраторами реєстраційних служб.

  Закон визначає, що якщо особою укладено договір оренди земельної ділянки сільськогосподарського призначення, право власності на яку не було зареєстровано у Державному реєстрі прав після 2013 року, нотаріусом реєструється право оренди і право власності на такий земельний наділ. При цьому, із заявою про реєстрацію до нотаріуса може звернутися як власник, так і орендар земельної ділянки або особа, якій кимось із них видано довіреність (представник). Подання орендарем чи його представником правовстановлюючого документа (державного акту про право власності тощо) не вимагається.

  Державна реєстрація прав власності та оренди проводиться за місцем розташування земельної ділянки сільськогосподарського призначення в межах території, на якій діє нотаріус (території нотаріального округу), крім випадків, коли державна реєстрація відбувається після вчинення нотаріальної дії (посвідчення нотаріусом договору оренди). В останньому випадку нотаріальна дія, а отже і державна реєстрація, провадиться за місцезнаходженням (місцем реєстрації) земельної ділянки або за місцезнаходженням (місцем реєстрації) однієї із сторін відповідного договору.

  Щодо документів, які потрібно подавати нотаріусу, то слід враховувати наступне.

  І. Якщо державна реєстрація права власності на земельну ділянку була здійсненна після 2013 року, то власник або набувач похідного речового права подає нотаріусу:

  1. Заяву встановленої форми.

  2. Паспорт громадянина України, (Якщо особа є іноземцем, то нею подається паспорт тієї країни, в якій проживає іноземець або документ, що його замінює, а також нотаріально завірена копія паспорта іноземної держави чи документа, що його замінює).

  3. Копію реєстраційного номера облікової картки платника податків (ідентифікаційний код), крім випадків, коли особа через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податку, офіційно повідомила про це відповідні органи державної влади та має відмітку в паспорті громадянина України.

  4. Документ, що підтверджує внесення плати за надання витягу з Державного реєстру прав (квитанція, платіжне доручення).

  5. Документ про сплату державного мита (квитанція, платіжне доручення), крім випадків, коли особа звільнена від сплати державного мита.

  6. Для власника земельної ділянки - документи що підтверджують виникнення права власності та його державну реєстрацію - свідоцтво про право власності на земельну ділянку та витяг з Державного реєстру прав. Для набувача похідного речового права такі документи не вимагаються.

  7. Договір оренди, невід’ємними частинами якого мають бути: план або схема земельної ділянки, яка передається в оренду; кадастровий план земельної ділянки з відображенням обмежень (обтяжень) у її використанні та встановлених земельних сервітутів; акт визначення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості); акт приймання-передачі об'єкта оренди; проект відведення земельної ділянки у разі його розроблення згідно із законом. У разі якщо договором оренди землі передбачається здійснити заходи, спрямовані на охорону та поліпшення об'єкта оренди, до договору додається угода щодо відшкодування орендарю витрат на такі заходи.

  8. В разі, коли в документах, що підтверджують виникнення речових прав на земельну ділянку (права власності і оренди), відсутні відомості про її кадастровий номер, заявник, крім документа, що підтверджує виникнення, перехід та припинення речових прав на нерухоме майно, подає витяг з Державного земельного кадастру про таку земельну ділянку (на сьогодні відбувається поступове надання доступу нотаріусам до Державного земельного кадастру і найближчим часом подання такого витягу не вимагатиметься).

  ІІ. Якщо право власності виникло у встановленому законом порядку до 2013 року, то окрім, документів, зазначених у пунктах 1-5, 7-8, власник також подає:

  9. заяву про державну реєстрацію права власності на земельну ділянку, документ, що підтверджує внесення плати за надання витягу з Державного реєстру прав та правовстановлюючі документи на майно (державний акт про право власності на земельну ділянку, свідоцтво про право на спадщину тощо). У випадку, коли державна реєстрація здійснюється за заявою орендаря, то подання ним правовстановлюючого документа не вимагається.

  ІІІ. У разі подання заяви особою, уповноваженою власником або орендарем (якій видано довіреність), то вона окрім документів, належних для подання особою, яку вона представляє, подає свій паспорт, довіреність, якщо уповноважена особа діє від імені фізичної особи (людини) - копію паспорта особи, яку вона представляє, копію реєстраційного номера облікової картки платника податку такої фізичної особи (ідентифікаційного коду), крім випадків, коли фізична особа через свої релігійні або інші переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податку та має про це відповідну відмітку в паспорті.

   

  Головний спеціаліст реєстраційної  служби                                                Панасюк Я.С.

  Переглядів 480
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Луцька районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Луцькій райдержадміністрації.
  Адреса: 43001, м. Луцьк, вул. Ковельська, 53, - т/ф. 728204, т.728144; E-mail: infо@lutskаdm.gov.ua
  © 2014 lutskadm.gov.ua