14 грудня 2018 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Нормативно-правова база
 • Керівництво
 • Звернення громадян
  Регуляторна політика
  Відділ державної реєстрації
  Прес-центр
  Інвестиційний довідник
 • Публічна інформація
 • Каталог послуг
 • Очищення влади
 • Управління юстиції
 • Вивчення громадської думки
 • РДА звітує
 • Правове забезпечення
 • Центр надання адмін послуг
  Районні установи
 • Громадська рада при РДА
 • Оголошення
 • Реформи в Україні
 • Управління фінансів
 • Відділ статистики інформує
 • Державний реєстр виборців
 • Соціальний захист населення
 • Запобігання проявам корупції
 • Децентралізація влади
 • Електронне звернення
 • ProZorro ПУБЛІЧНІ ЗАКУПІВЛІ
 • Містобудування та архітектура
 • Вакансії
 • Туризм
 • АРХІВ НОВИН

  « Грудень 2018 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
            1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31            
    Луцьк  
  Головна>Прес-центр>Перспективи розвитку пенсійної реформи в Луцькому районі
  Понеділок, 13 листопада 2017 14:08

  Перспективи розвитку пенсійної реформи в Луцькому районі

  Складовою частиною змін в пенсійному забезпеченні є обов’язкове осучаснення пенсій, тобто їх перерахунок, відповідно до зростання середньої заробітної плати з якої сплачуються внески.

   З 1 жовтня 2017 року згідно Закону України №2148 «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення пенсій» передбачено перерахунки пенсій в два етапи.

  На першому етапі – осучаснення заробітної плати та зменшення величини оцінки страхового стажу до 1%, з якого обчислена пенсія, та розрахунок нового розміру пенсії з використанням прожиткового мінімуму, який встановлений на 1 травня 2017 року. Для працюючих пенсіонерів з використанням прожиткового мінімуму за даними пенсійної справи. При цьому наявний понаднормовий страховий стаж не обмежується.

  На другому етані – перерахунок пенсій відповідно до Закону України «Про Державний бюджет на 2017 рік» з використанням прожиткового мінімуму, встановленого на 1 грудня 2017 року збільшеного на 79.00 грн.

  Після перерахунку розмір пенсійних виплат (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), не може перевищувати 10740 грн.

  В Луцькому районі підлягало перерахунку пенсії з 01.10.2017 року 12470 особових рахунків. З них в діапазоні підвищення пенсій до 2500 грн. - 12384 особових рахунків, понад 2500 грн.- 86 о/р. До перерахунку пенсій загальна потреба для виплати пенсій на місяць становила 21 894 833,44 грн., - після перерахунку — 25 975 078,21 грн.

           З 1 жовтня 2017 року пенсії, призначені після набрання чинності Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» (крім осіб з інвалідністю I та II груп, осіб з інвалідністю внаслідок війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту») у період роботи на посадах державної служби, визначених Законом України від 10 грудня 2015 року № 889-VIII «Про державну службу», а також на посадах та на умовах, передбачених законами України «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», виплачуються у розмірі, обчисленому відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

            Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхового стажу не менше 15 років по 31 грудня 2017 року. Починаючи з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років мають особи за наявності страхового стажу: з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2018 року - не менше 25 років та відповідно перехідного періоду починаючи з 1 січня 2028 року - не менше 35 років.

           Органи Пенсійного фонду щороку з 1 квітня без додаткового звернення особи будуть проводити перерахунок пенсії тим особам, які на 1 березня того року, в якому здійснюється перерахунок, набули право на проведення перерахунку, на найбільш вигідних умовах. Порядок такого перерахунку пенсії встановлюється правлінням Пенсійного фонду за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення.

  Слід зазначити, що важливою роллю для забезпечення отримання достойної пенсії в майбутньому є легальне працевлаштування. Працювати легально - це означає, що права, як найманого працівника, будуть захищені, і особа зможе претендувати на весь соціальний пакет, гарантований державою. Кожен працівник, який влаштовується на роботу, повинен пам'ятати, що отримання заробітної плати «в конверті», позбавляє його в майбутньому соціального захисту у разі безробіття, нещасного випадку на виробництві, захисту від незаконного звільнення, права на відпустки. Для забезпечення свого майбутнього, найманий працівник повинен вимагати від роботодавця легального оформлення трудових відносин шляхом укладення трудового договору. Саме тому значна увага в Луцькому об’єднаному управлінні зосереджена на організації роботи по залученню коштів до бюджету Пенсійного фонду за рахунок легалізації заробітної плати. З метою легалізації зайнятості та підвищення рівня заробітної плати в управлінні щомісячно проводиться моніторинг страхувальників, які виплачували працівникам заробітну плату в мінімальному розмірі або меншу встановленого законодавчого мінімуму.

           Серед платників, зареєстрованих у Луцькому районі, спостерігається динаміка зменшення страхувальників, які виплачували працівникам заробітну плату в мінімальному розмірі або меншу встановленого законодавчого мінімуму, а саме на 01.11.2017р. в порівнянні до 01.01.2017р. на 20 страхувальники менше.

  Луцьке об'єднане управління Пенсійного фонду

  України Волинської області

  Переглядів 156
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Луцька районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Луцькій райдержадміністрації.
  Адреса: 43001, м. Луцьк, вул. Ковельська, 53, - т/ф. 728204, т.728144; E-mail: infо@lutskаdm.gov.ua
  © 2014 lutskadm.gov.ua