Версія для друку
Середа, 30 травня 2012 08:19

Економіка

Соціально - економічний розвиток району за підсумками 2019 року

 

Одним із пріоритетних напрямків діяльності райдержадміністрації є збереження та розвиток матеріальної та інфраструктурної бази району, забезпечення функціонування на належному рівні установ і організацій, що перебувають в управлінні райдержадміністрації.

З метою зміцнення та реформуванню економічного потенціалу та підвищення добробуту населення, в рамках реалізації Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року та Стратегії розвитку Волинської області на період до 2020 року на території району органами виконавчої влади та місцевого самоврядування проводилася робота по виконанню Програми економічного і соціального розвитку району.

Район є в числі лідерів з провадження реформи процесів децентралізації. Функціонують та успішно розвиваються Смолигівська, Княгининівська, Заборольська, Боратинська, Городищенська, Гіркополонківська, Липинська, Підгайцівська та Торчинська об’єднані територіальні громади (80,6 відсотка території району).

Неохоплені процесом об’єднання в районі залишаються лише 6 сільських рад: Баківцівська, Воютинська, Чаруківська, Піддубцівська, Коршівська, Радомишльська сільські ради (19,4 відсотка території).

Проте в громадах активно відбуваються громадські слухання та збори, в результаті яких формується ініціатива жителів щодо приєднання їх громади до вже існуючих.

Потужно працює промисловий комплекс району. Так, за 2019 рік підприємства реалізували промислової продукції у відпускних цінах на 6,8 млрд грн, що становить 21,4 відсотків обласного показника. Обсяг реалізованої промислової продукції в розрахунку на одного жителя району склав 104,3 гривні (область – 29,8 тис. гривень). За цим показником район посідає перше місце в області.

 У структурі реалізації промислової продукції 80 відсотків належить деревообробній, машинобудівельній, харчовій галузі та легкій промисловості.

Найпотужнішими та бюджетоутворюючими підприємствами району по сплаті ПДФО до місцевих бюджетів є: СПТОВ «Модерн – Експо», ТзОВ «Кромберг енд Шуберт Україна», ПРАТ «Волиньхолдінг», ТОВ «Епіцентр К», ТОВ «Тигрес», ТОВ «Тигрес – Люкс», ТОВ «Модерн Інжиніринг».

 Головним завданням сільськогосподарських підприємств району є стабільне нарощування виробництва продукції тваринництва, збереження наявного поголів’я всіх видів тварин, створення умов для ефективного виробництва конкурентноспроможної молочної і м’ясної продукції.

У аграрному секторі району за 2019 рік вироблено ВП (в порівняльних цінах 2010 року) на суму 805,3 млн грн, в тому числі сільськогосподарськими підприємствами - на суму 382,7 млн гривень.

Потужними підприємствами аграрного сектору району є: СГТОВ «Городище», СГПП «Дружба», СГТОВ «Романів», СГПП «Рать», ТЗОВ «Вееле - Агро», СГТОВ «Лище», СВК «Урожай». Саме вони є найбільшими в районі платниками єдиного податку для СГ виробників та сплачують найбільшу плату за землю з юридичних осіб.

В район надійшло прямих іноземних інвестицій на суму 15,8 млн дол. США, що становить 6,2 відсотка обласного обсягу.

Іноземні інвестиції здійснювали партнери з 15 країн світу. Основними партнерами району були країни Європейського Союзу, на які припало 86,7% експорту товарів та 81,8% імпорту.

В товарній структурі експорту переважали машини, обладнання та механізми; електротехнічне обладнання, недорогоцінні метали та вироби з них, меблі, готові харчові продукти, продукти рослинного походження, імпорту – машини, обладнання та механізми; електротехнічне обладнання, пластмаси, полімерні матеріали, каучук, гума, чорні метали, засоби наземного транспорту, крім залізничного, продукція хімічної і пов’язаних з нею галузей промисловості.

Проінвентаризовано 7 земельних ділянок, що пропонуються для реалізації інвестиційних проектів на території Боратинської, Гіркополонківської, Княгининівської, Торчинської (с.Садів) сільських рад відведено 2 земельні ділянки з погодженими проєктами на території Гіркополонківської сільської ради.

На території району створена місцева міжгалузева рада підприємців району, функціонує координаційна рада з питань розвитку підприємництва при райдержадміністрації та сервісний центр обслуговування платників податків. Протягом 2019 року зареєстровано 67 юридичних та 435 фізичних осіб, що на 69 юридичних осіб менше та на 55 фізичних осіб більше порівняно з аналогічним періодом минулого року. Загальна чисельність юридичних осіб по району становить 1690 одиниць. У малому бізнесі працює понад 22 відсотки економічно активного населення працездатного віку, і цей показник має тенденцію до зростання. Проводиться залучення представників малого бізнесу до участі у виставках та ярмарках з продажу продукції, виробленої безпосередньо в особистих селянських та фермерських господарствах, а саме: на площадці за адресою м. Луцьк вул. Глушець, біля міського відділу РАЦС в м. Луцьк (вул. Соборності, 18) та на торговому комплексі «Новий ринок», що знаходиться на території Боратинської сільської ради.

 
 
Переглядів 6014 Останнє редагування Четвер, 23 квітня 2020 15:21

Схожі матеріали