19 липня 2019 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Нормативно-правова база
 • Керівництво
 • Звернення громадян
  Регуляторна політика
  Відділ державної реєстрації
  Прес-центр
  Інвестиційний довідник
 • Публічна інформація
 • Каталог послуг
 • Очищення влади
 • Управління юстиції
 • Вивчення громадської думки
 • РДА звітує
 • Правове забезпечення
 • Центр надання адмін послуг
  Районні установи
 • Громадська рада при РДА
 • Оголошення
 • Реформи в Україні
 • Управління фінансів
 • Відділ статистики інформує
 • Державний реєстр виборців
 • Соціальний захист населення
 • Запобігання проявам корупції
 • Децентралізація влади
 • Електронне звернення
 • ProZorro ПУБЛІЧНІ ЗАКУПІВЛІ
 • Містобудування та архітектура
 • Вакансії
 • Туризм
 • Протидія домашньому насильству
 • АРХІВ НОВИН

  « Липень 2019 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31        
    Луцьк  
  Середа, 30 травня 2012 08:19

  Економіка

  Соціально - економічний розвиток району за підсумками І кварталу 2017 року

   

   

  З метою зміцнення та реформуванню економічного потенціалу району, підвищення добробуту населення на території району проводиться робота по виконанню Програми економічного і соціального розвитку району на 2017 рік, в рамках реалізації Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 06 серпня 2014 року №385, Стратегії розвитку Волинської області на період до 2020 року, затвердженої рішенням обласної ради від 20 березня 2015 року №34/7 та Плану заходів на 2015-2017 роки з реалізації стратегії розвитку Волинської області.

   

  Промислові підприємства району за 3 місяці 2017 року реалізували продукції у відпускних цінах на 1,1 млрд. грн. Обсяг реалізованої промислової продукції в розрахунку на одного жителя району склав 9,8 тис. грн. За цим показником серед районів області, Луцький займає перше місце в області та друге, включаючи показники міста обласного значення.

   

  Головним  завданням  сільськогосподарських  підприємств  району  є  стабільне  нарощування  виробництва  продукції  тваринництва,  збереження  наявного  поголів’я  всіх  видів  тварин,  створення  умов  для  ефективного  виробництва  конкурентноспроможної  молочної  і  м’ясної  продукції.

   

  У аграрному  секторі району за І квартал 2017 року вироблено валової продукції (в порівняльних цінах 2010 року) на суму 49,4 млн. грн. Сільськогосподарськими підприємствами  відповідно вироблено продукції  на суму 23,2 млн. грн., що на 0,6 млн. гривень більше до відповідного періоду минулого року.

   

  Агроформування району активно продовжують комплекс весняно-польових робіт.

   

  Всього буде засіяно ярими зерновими по всіх категоріях господарств більше 11,0 тис. га, що дещо більше минулого року, в тому числі по сільськогосподарських підприємствах більше 6,0 тис. га.

   

   Згідно оперативних даних посіяно ярих зернових та зернобобових  по господарствах всіх категоріях власності 6800 га, що становить 62 відсотка від намірів, по сільськогосподарських підприємствах посіяно понад 3500 га. Більшість сільськогосподарських підприємств та ОСГ завершують посів цукрового буряка. На сьогоднішній день посіяно господарствами усіх категорій власності понад 1000 га, в тому числі сільськогосподарськими підприємствами - 50 га. Буде приділено належну увагу посіву сої (до 5,0 тис. га) та кормових культур для забезпечення високопродуктивного тваринництва необхідною кількістю кормів, зокрема кукурудзи на силос планується посіяти понад 2,0 тис. гектарів.

   

  Підживлення озимих зернових культур успішно завершилося  на  площі 18,5 тис. га, в тому числі ріпаку озимого понад 4,3 тис. гектарів.

   

  Для проведення якісної сівби агроформування району повністю забезпечені високо кондиційним насінням районованих і перспективних сортів зернобобових культур, насіння кукурудзи і цукрових буряків та придбано  у фірм, що займаються постачанням насіннєвого матеріалу.              

   

  Сільгосптоваровиробники та власники ОСГ на проведення комплексу весняно-польових робіт накопичують мінеральні добрива та паливно-мастильні матеріали. При потребі 7500 тонн міндобрив закуплено 6500 тонн поживи або 87 % до потреби, в тому числі аміачної селітри заготовлено 4500 тонн. Для цього використовуються власні оборотні кошти, кредитні ресурси, а також кошти які надійдуть у співпраці з Аграрним фондом України при укладенні форвардних контрактів на зерно пшениці, жита, вівса та інших культур врожаю 2017 року.

   

  Луцький район визнано базовим в області щодо організації ведення галузі тваринництва. В агроформуваннях району утримується 10822 голови ВРХ, що на 144 голови менше до рівня минулого року,  в т.ч. 3752 корови. Поголів’я  свиней  становить 6481 голів.

   

  Станом на 1 квітня 2017 року сільськогосподарськими підприємствами району вироблено 7294,0 тонн молока, що на 633,1 тонн більше до відповідного періоду минулого року.

   

  Зросла продуктивність дійного стада, в середньому надій від однієї корови, що утримується на початок року, становить 1984 кілограм, що на 133 кілограм більше до відповідного періоду 2016 року.

   

  Реалізація м'яса по сільськогосподарських підприємствах склала 421,0 тонн худоби в живій вазі, що на 86,7 тонни більше до  відповідного періоду 2016 року. Середньодобові прирости  худоби на вирощуванні, відгодівлі та нагулі становлять: великої рогатої худоби  666 грам, свиней – 339 грамів. Кращих показників у вирощуванні великої рогатої худоби досягли СГТОВ „Романів”, СГПП „Рать”,  СГВК „Урожай”,  СГПП „Дружба”, СГТОВ „Городище”, СГТОВ “Лище”.

   

  Поряд із позитивними досягненнями в галузі АПК є певні проблеми.

   

  В зв’язку з недостатністю оборотних коштів не  всі господарства змогли забезпечити себе в повній мірі паливно-мастильними матеріалами та мінеральними добривами.

   

  З початку інвестування в район надійшло прямих іноземних інвестицій на суму 14,2 млн. дол. США, що на 325,8 тис. дол. США або на 2,2 відсотка зменшився з початку 2016 року і становить 6,1 відсотка обласного обсягу. Обсяг іноземних інвестицій на одного жителя склав 222,3 дол. США.

   

  Іноземні інвестиції здійснювали партнери з 15 країн світу. Основними інвесторами економіки району є нерезиденти з Австрії, Італії, Белізу, на які припадає 87,9 відсотка іноземних інвестицій. 30 підприємств району отримали інвестиції.

   

  Проінвентаризовано 7 земельних ділянок, що пропонуються для реалізації інвестиційних проектів на території Боратинської, Гіркополонківської, Княгининівської, Садівської сільських ради.

   

   З метою реалізації інвестиційних проектів в районі відведено 2 земельні ділянки з погодженими проектами на території Гіркополонківської сільської ради.

   

  Проведено 1 аукціон (земельні торги), продано (1 лот) на право оренди земельних ділянок площею 10,5 га, що розташована на території Буянівської сільської ради.

   

  З метою забезпечення сприятливих умов для залучення інвестицій та створення нових робочих місць проінвентаризовано вільні виробничі приміщення, будівлі та споруди, які знаходяться на території сільських, селищних рад та можуть бути здані в оренду або продані. Таких, станом на 01 квітня 2017 року налічується 3 об’єкта, що знаходяться на території Веселівської (заготівельний пункт), Лаврівської (господарський двір) та Радомишльської (господарські будівлі) сільських радах.

   

  Відповідно до Угоди про партнерські відносини між Луцьким районом (Україна) та Білостоцьким повітом (Республіка Польща) в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014 – 2020 роки на стадії оцінювання участі у конкурсному відборі знаходяться 3 проекти, що мають на меті розвиток дорожньої інфраструктури обох партнерів, а саме: покращення її якості та доступності під символічною назвою „Білостоцькі дороги милосердя” та реконструкції об’їзної автодороги довкола м.Луцька (що охоплює територію Боратинської сільської ради), а також розв’язання спільних викликів у сфері безпеки і охорони (підтримка розвитку охорони здоров’я і соціальних послуг) шляхом закупівлі необхідного медичного обладнання в Торчинську районну лікарню.

   

  З метою участі у конкурсному відборі інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку райдержадміністрацією сформовано та подано до обласної державної адміністрації перелік інвестиційних проектних пропозицій  будівництва та реконструкції об’єктів соціально-культурного призначення та житлово-комунального господарства, що у 2017 році має на меті залучити кошти державного та обласного бюджетів.

   

  Таким чином, станом на 01 квітня 2017 року, на офіційній онлайн платформі ДФРР Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово – комунального господарства України зареєстровано два інвестиційних проекти загальною вартістю 19344,734 тис. грн., з яких – 16598,45 тис. грн. пропонується залучити за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку, це роботи по будівництву дитячого садка на 150 місць по вул. Шапова в смт Торчин Луцького району та каналізаційної насосної станції з напірним колектором в селі Гірка Полонка Луцького району Волинської області.

   

  До участі в обласному конкурсі програм і проектів, реалізація яких здійснюватиметься у 2017 році з використанням фінансових ресурсів бюджету розвитку обласного бюджету (обласного фонду регіонального розвитку (відповідно до розпорядження голови обласної ради від 14 грудня 2016 року №444-р «Про оголошення обласного конкурсу програм і проектів, реалізація яких здійснюватиметься у 2017 році з використанням фінансових ресурсів бюджету розвитку обласного бюджету (обласного фонду регіонального розвитку)» подано 6 проектних пропозицій: Будівництво Каналізаційної насосної станції з напірним колектором в селі Гірка Полонка Луцького району Волинської області; поточний ремонт фельдшерсько – акушерського пункту в селі Баківці з приміненням енергозберігаючих технологій, як опорного медпункту в об’єднаній територіальній громаді, капітальний ремонт даху будинку культури с.Городише Баївської сільської ради (кошторис - 722,647 тис. грн.), капітальний ремонт-утеплення будівлі ЗОШ І-ІІІ ступеня с.Чаруків Луцького району «Рідна тепла школа» (кошторис 1282812,72 тис.грн.), капітальний ремонт адміністративного будинку Чаруківської сільської ради «Від комфорту до економії» (кошторис – 604179,16 тис.грн.) та реконструкція спортмайданчика при ЗОШ І-ІІІ ступеня с.Чаруків «Ми любимо спорт» (кошторис 127,00 тис. гривень).

   

  Підприємства, які проводили будівельні роботи, за січень – лютий 2017  року виконали їх на 7,5 млн. грн., що становить 8,1 відсотка обласного показника.

   

  Майже половину загально районних обсягів будівельних робіт виконали ТзОВ „Луцька ДПМК”, спільне українсько – польське підприємство „Шинака - Україна”, філія „Луцький райавтодор” дочірнього підприємства „Волинський облавтодор”.

   

  На ремонт доріг місцевого значення загального користування з районного бюджету у 2017 році заплановано виділити 2,4 млн. грн., з обласного бюджету – 2,6 млн. грн. 

   

  На даний час, за наданими пропозиціями сільських та селищної рад, опрацьовується перелік доріг комунальної власності на умовах співфінансування з сільськими бюджетами. Вартість таких запланованих робіт по будівництву та реконструкції доріг становить 50,7 млн. грн., в тому числі по співфінансуванню з бюджетів сільських та селищної ради – 12,0 млн. грн.

   

  Відповідно до рішення районної ради від 17.02.2017 №17/24 „Про внесення змін до рішення районної ради від 26.12.2016 № 15/9 „Про районний бюджет на 2017 рік” було враховано надання цільової субвенції з районного бюджету іншим місцевим бюджетам району на реалізацію комплексів організаційно – технічних заходів з економії електричної енергії з метою впровадження заходів по встановленню енергозберігаючих ламп та будівництві вуличного освітлення на території сіл Одеради, Вербаїв та с.Лучиці у розмірі 810,0 тис. гривень.

   

  У І кварталі поточного року з районного бюджету профінансовано надання пільгового кредиту індивідуальним сільським забудовникам за рахунок коштів загального фонду в сумі 100,0 тис. грн., повернення кредитів забудовникам становить – 41,4тис. гривень.

   

  Середньомісячна заробітна плата працівників району є найвищою серед районів та міст області і становить 5720 грн., що в 3,6 раза вище рівня мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму, передбаченого законодавством для працездатних осіб (1600 грн.)  і складає 147 відсотків рівня заробітної плати відповідно до завдань Програми на 2017 рік (4216 грн.). Район займає перше місце в області по рівню заробітної плати. Заробітна плата штатних працівників області у лютому 2017 року становила
  5073 гривень.

   

  Станом на 01 квітня 2017 року заборгованість із виплати заробітної плати працівникам району становить 1982,9 тис. грн., що на 237,1 тис. грн. менше, ніж у минулому місяці. Заборгованість виникла у ДП «Луцький комбінат хлібопродуктів №2» Державного агентства резерву України в сумі 1900,1  тис. грн., у Волинській державній сільськогосподарській дослідній станції інституту сільського господарства Західного Полісся – 21,3 тис. грн. та у філії «Луцький райавтодор”  ДП «Волинський облавтодор» – 61,5 тис. грн.

   

  Графік погашення заборгованості не виконується ДП «Луцький комбінат хлібопродуктів №2» Державного агентства резерву України, відхилення від графіка становить 800,1 тис.грн.

   

  У філії «Луцький райавтодор» ДП «Волинський облавтодор» заборгованість, що виникла станом на 01 березня 2017 року була погашена на протязі місяця.

   

  З метою погашення заборгованості із виплати заробітної плати працівникам району з початку  2017 року проведено 2 засідання тимчасової комісії з питань забезпечення своєчасної сплати податків, внесення інших обов’язкових платежів, ефективного використання бюджетних коштів, дотримання законодавства про працю та погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), коштів у Пенсійний фонд на підприємствах та в організаціях району та інших соціальних виплат, на яке запрошено керівників підприємств – боржників.

   

  Згідно із статистичними даними станом на 1 березня 2017 року в районі нараховується сім підприємств з рівнем середньомісячної заробітної плати нижчим, ніж законодавчо встановлений мінімальний розмір (3200 грн.), а саме: ТзОВ «Євро-Мікс», ТзОВ «Асторія-Пласт», «Інтегра Вест», ТзОВ «Нотон С», ТзОВ «Волинь Холодторг»,  Підгайцівська сільська рада (культура), Городищенська сільська рада (культура), ТзОВ «Луцька дорожна пересувна механізована колона».

   

  З метою підвищення рівня мінімальної заробітної плати працівників району з початку 2017 року проведено 2 засідання робочої групи для забезпечення моніторингу мінімального рівня заробітної плати найманих працівників на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності району, на яких було заслухано 11 керівників підприємств, товариств, підприємців з низьким рівнем середньомісячної заробітної плати. Усім керівникам рекомендовано ужити невідкладних заходів щодо підвищення рівня заробітної плати.

   

  В районі здійснюються заходи щодо соціального захисту 3,8 тисяч багатодітних, малозабезпечених сімей, з дітьми.

   

  За І квартал 2017 року забезпечено нарахування й виплата державних соціальних допомог одержувачам на загальну суму 28,8 млн. грн. Здійснено виплату допомоги 761 інваліду з дитинства та дітям-інвалідам на загальну суму 4,0 млн. грн.

   

  Забезпечено надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг 6 тисячам громадян. Сума нарахованих пільг складає 4,8 млн. грн., заборгованість на 01 квітня 2017 року становить 6,9 млн. грн. Нараховано і виплачено по компенсації автомобільним перевізниками за пільговий проїзд станом на 1квітня 2017 року становить 375,0 тис. грн., заборгованість за 2017 рік відсутня.

   

  На виконання Програми соціального захисту населення на 2012-2017 роки, яка затверджена рішенням сесії районної ради від 20 грудня 2011 року № 13/7 за І квартал 2017 року з коштів місцевого бюджету ветеранам визвольного руху ОУН-УПА надано щомісячну допомогу на суму 22,5 тис. грн., одноразову матеріальну допомогу 140 громадянам, які опинилися в складних життєвих обставинах, 17 призваних та поранених, 1 загиблому військовослужбовцю на загальну суму 244,3 тис. грн.

   

  З початку року 42 особам, які переселилися з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції виплачено щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг  на суму 140,2 тис. грн.

   

  З метою провадження сталої політики щодо зміцнення потенціалу і піднесення ролі малого і середнього підприємництва у здійсненні економічних реформ та структурній перебудові економіки району, а також спрямування дій усіх гілок влади на створення і підтримку сприятливого бізнес – середовища, формування й упровадження ефективної державно-громадської системи, її захисту, рішенням сесії районної ради від 05 квітня 2017 року №18/32 затверджено Програму розвитку малого і середнього підприємництва в Луцькому  районі на 2017-2018 роки.

   

  Програма є узгодженим за ресурсами, виконавцями і термінами реалізації комплексом заходів, спрямованих на створення правових, фінансових, соціально-економічних, організаційно-господарських та інших умов розвитку малого і середнього  підприємництва в районі.

   

  Це дозволить підвищити соціальне значення малого бізнесу шляхом активного залучення населення до процесу підвищення рівня життя, створення нових робочих місць, у тому числі в сільській місцевості, збільшити рівень працевлаштування незайнятого населення (в тому числі військовослужбовців (звільнених з АТО) та внутрішньо переміщених осіб), наповнення місцевих бюджетів, насичення товарних ринків конкурентоспроможною вітчизняною продукцією та її переорієнтація на експорт, сприятиме впровадженню ефективної регіональної та регуляторної політики, політики зайнятості населення та інноваційно-інвестиційної стратегії держави, що підтверджується світовою практикою.

   

  На території району створена місцева міжгалузева рада підприємців району, функціонує координаційна рада з питань розвитку підприємництва при райдержадміністрації та сервісний центр обслуговування платників податків.

   

  Протягом І кварталу поточного року зареєстровано 20 юридичних (у 2016 році – 21 особа) та 115 фізичних осіб (у 2016 році – 75 осіб). Загальна чисельність юридичних осіб по району становить 1473 одиниці, що в порівнянні від початку року збільшилася на 16 одиниць (Слайд 8).

   

  Від надання адміністративних послуг щодо реєстраційних дій юридичних та фізичних – осіб підприємців до районного бюджету надійшло    28,2 тис. грн.

   

  У малому бізнесі працює понад 22 відсотка економічно активного населення працездатного віку, і цей показник має тенденцію до зростання.

   

  Проводиться залучення представників малого бізнесу до участі у виставках та ярмарках з продажу продукції, виробленої безпосередньо в особистих селянських та фермерських господарствах, а саме: на площадці за адресою м. Луцьк вул. Глушець, біля міського відділу РАЦС в м. Луцьк (вул. Соборності, 18) та на торговому комплексі „Новий ринок”, що знаходиться на території Боратинської сільської ради.

   

  Так, протягом 3 місяців 2017 року проведено 37 таких ярмаркових заходів, на яких реалізовано 76,7 тонн сільськогосподарської продукції на загальну суму 125 тис. грн.

   

  У Луцькому районному центрі зайнятості, за участю органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, протягом І кварталу 2017 року відбувся 3 профінформаційних семінара на тему: «Як розпочати свій бізнес?» та 1 семінар «Від бізнес ідеї – до власної справи», в яких загалом взяли участь 41 особа.

   

  З метою організації самозайнятості населення, в тому числі задля започаткування власної справи, протягом трьох місяців поточного року відбулося 9 навчальних семінарів в рамках проекту «Зимова агрошкола ІХ сезон 2016-2017 роки», в якому взяли участь близько 125 осіб.

   

  З початку року одноразова виплата для започаткування власної справи не проводилася.

   

  Суб’єктам підприємницької діяльності протягом І кварталу 2017 року продано 7 земельних ділянок несільськогосподарського призначення (у 2016 році – 2) загальною площею 2,1 га (у 2016 році – 0,2 га) від реалізації яких надійшло (з розстрочкою минулих років) 660,1 тис. грн. (у 2016 році – 74,3 тис. гривень).

   

  З метою ширшого залучення приватних підприємств до електронного врядування, розширення реальної конкуренції в бізнес – середовищі, зменшення корупційних діянь та провадження прозорої політики у сфері публічних закупівель органами виконавчої влади, райдержадміністрацією та її структурними підрозділами, установами та організаціями комунальної форми власності, протягом І кварталу 2017 року проведено 93 публічні закупівлі на загальну суму понад 16,7 млн. грн. на електронних майданчиках в системі PROZORRO, з переможцями яких укладаються відповідні договори на поставку товарів чи проведення певного виду робіт.

   

  Станом на 01.04.2017 року через ЦНАП надано 2291 адміністративна послуга, зокрема надаються окремі послуги управління Держгеокадастру в районі (1063), відділом державної реєстрації райдержадміністрації (1044), районного сектору Державної міграційної служби (8), сектору містобудування та архітектури райдержадміністрації (257), служби у справах дітей райдержадміністрації (23), управління соціального захисту населення райдержадміністрації (153), а також  розглянуто звернення 2 суб’єктів господарювання, яким надано консультації щодо отримання документів дозвільного характеру та направлено в дозвільний центр, що є складовою частиною ЦНАПу міста Луцька, у відповідності до розпорядження Кабінету Міністрів України від 16.05.2014 №523-р „Деякі питання надання адміністративних послуг органів виконавчої влади через центри надання адміністративних послуг”. 

   

  Місцеві бюджети району за власною доходною базою до затверджених  місцевими радами показників за І квартал 2017 року виконані на 120,7 відсотка (призначено на 01 квітня 2017 року 43910,9 тис. грн., фактично надійшло 52989,4 тис. грн.) Місцевими бюджетами одержано понад план 9078,5 тис. грн.

   

  Районний бюджет виконаний на 113,6 відсотка, (призначено  30949 тис. грн., надійшло 35179,6 тис. грн.)  понад план одержано 4230,5 тис. грн., сільські бюджети виконані на 138,2 відсотка (призначено 12285,6 тис. грн., надійшло 16988,4тис. грн.), селищний бюджет виконаний на 121,4 відсотка (призначено 676,2 тис. грн., надійшло   821,3 тис. грн.).

   

  Рівень оплати споживачів району за використану станом на 01 квітня 2017 року електроенергію становить 93,18 відсотка (за 2016 рік – 98,72 відсотка). Установи і організації, що фінансуються з місцевого бюджету розрахувались за спожиту електроенергію на 102,69 відсотка, що більше показника 2016 року, який становив 97,87 відсотка.

   

  Установи і організації, що фінансуються з державного бюджету, оплатили 104,76 відсотка вартості спожитої електроенергії, тоді як у 2016 році – 90,41 відсотка. Рівень розрахунків населення становить 96,05 відсотка, в той час коли у 2016 році оплата була у межах 98,14 відсотка.

   

  Рівень оплати споживачів району за використаний природний газ (за фондами ОДА) та послуги з його транспортування станом на 01.04.2017 року становив 87,43 відсотка, тоді як у 2016 році – 49,8 відсотків. Рівень оплати за газ установ і організацій, що фінансуються з місцевого бюджету – 99,63 відсотка. Рівень розрахунків населення – 86,77 відсотка.

   

  Заступником голови райдержадміністрації щомісячно проводяться наради щодо стану розрахунків та рівню заборгованості  за спожиті енергоносії за участю представників районної філії ПАТ „Волиньобленерго”, ПАТ „Волиньгаз” та районного управління юстиції.

   

  Продовжується розвиток мережі закладів охорони здоров’я. Головною метою її діяльності є забезпечення доступної висококваліфікованої та спеціалізованої медичної допомоги населенню, поступового розвитку системи охорони здоров’я району з орієнтацією на запобігання захворювань, популяризації здорового способу життя, покращення демографічних процесів.

   

  По  загальному фонду КЗ «Луцький районний центр первинної медико – санітарної допомоги» за І квартал 2017 року витрачено майже 3,8 млн. гривень, зокрема:

   

  КЕКВ 2110 «Заробітна плата»  2510907,69 грн.

   

  КЕКВ 2120 «Нарахування на оплату праці» 536300,00 грн.

   

  КЕКВ 2210 «Предмети, матеріали, обладнання та інвентар» 55508,58 грн.

   

  КЕКВ 2220 «Медикаменти та перев’язувальні матеріали» 279292,22 грн.

   

  КЕКВ 2240 «Оплата послуг(крім комунальних)» 19972,05 грн.

   

  КЕКВ 2250 « Видатки на відрядження» 1512,07 грн.

   

  КЕКВ 2271 «Оплата теплопостачання» 21593,61 грн.

   

  КЕКВ 2272 «Оплата водопостачання та водовідведення» 818,98 грн.

   

  КЕКВ 2273 «Оплата електроенергії» 56205,95 грн.

   

  КЕКВ 2274 «Оплата природного газу» 273936,18 грн.

   

  КЕКВ 2275 «Оплата інших енергоносіїв» (торф) 0,00грн.

   

  КЕКВ 2800 «Інші поточні видатки» 22,83 грн.    

   

  Не менш важливими залишається питаннями виконання робіт по капітальних видатків, які потребують вирішення у 2017 році відповідно до Програми: здійснення видатків на реконструкції приміщень Лаврівської, Піддубцівської, Зміїнецької та Чаруківської АЗПСМ (відповідно до засад „Європейської політики з досягнення здоров’я на XXI століття” для забезпечена безперервної медичної опіки на рівні первинної медико-санітарної допомоги) та капітального ремонту ФАПів.

   

  За звітний період на утримання Луцької центральної районної лікарні витрачено 6410,5 тис. грн. коштів загального фонду місцевого бюджету, тоді як у відповідному періоді 2016 рокуі було витрачено 4718,1 тис.грн. Збільшення видатків в цілому пов’язане із підвищенням тарифних розрядів та рівня мінімальної заробітної плати.

   

  Аналіз наступних статей свідчить:

   

  - заробітна плата збільшилась на 1692,4 тис. грн. (35,8 відсотка) – у зв’язку з підвищенням посадових окладів та рівня мінімальної заробітної плати з 01 січня 2017 року;

   

  - медикаменти та перев’язувальні матеріали – зменшилися на 60,6 тис. грн. або на -48,7 відсотка (у зв'язку з присутність залишків на початку року, та проведення відкритих торгів для закупівлі медикаментів);

   

  - оплата комунальних послуг – зменшилася на 120,2 тис.грн. (або 53,2 відсотка) – за рахунок зменшення ціни на теплопостачання.

   

  Заборгованості по заробітній платі і соціальних виплатах не має. Середньомісячна зарплата по галузі склала 3948 грн. (за І квартал 2016 року – 2491 грн.).

   

  За І квартал 2017 року амбулаторний прийом становить 41 100 (46 721 за І квартал 2016 року), виконання  річного плану становить – 23,9%. Стоматологічний прийом становить  2 548 (3 228 –  за І квартал 2016 року)

   

  План по кількості ліжко-днів за І квартал 2017 року виконано на 105,5 відсотка. Вартість одного ліжко-дня по медикаментах становить 21,51 грн. (в т.ч. по ВВВ – 41,80 грн.) та по харчуванню – 9,10 грн. (в т.ч. по ВВВ – 39,20 грн.)

   

  З бюджету Луцького району для забезпечення „Програми підтримки демобілізованих учасників антитерористичної операції та і членів їх сімей на 2016 рік” виділено коштів в сумі 95,0 тис.грн., з них:

   

  - 65,0 тис. грн. на стаціонарне лікування;

   

  - 30,0 тис. грн. на комп'ютерне дослідження (СКТ головного мозку, відділу хребта, органів грудної клітки).

   

  Луцька ЦРЛ запланувала кошти пільговим категоріям населення (хворі на фенілкетанурію) на суму 40,0 тис.грн. (1 особа), кошти спрямовані для придбання дитячого харчування хворих на фенілкетанурію. Для забезпеченням інсулінозалежних хворих інсуліном та таблетованих препаратів на 2017 рік виділено 834,3 тис.грн. (284 особи) Усе інше обслуговування захворювань пільгових категорій населення передано на первинну ланку обслуговування.

   

  Для пільгових категорій населення (пенсіонери, ветерани праці, учасники бойових дій та ВВВ) передбачено безкоштовне зубопротезування, з бюджету лікарні витрачено 25,0 тис. грн. (23 особи), тоді як за І квартал 2017 року сума становила 30,0 тис. грн. (35 осіб.).

   

  За звітний період лікарнею отримано 285,7 тис. грн. позабюджетних надходжень, а саме:

   

  - від надання платних медичних послуг (123,9 тис. грн., що збільшилися на 32,4 тис. грн.);

   

  - від орендної плати (27,5 тис. грн., що збільшилися на 7,5 тис. грн.);

   

  - від надання послуг з зубопротезування (68,8 тис. грн., що збільшилися на 16,4 тис. грн.);

   

  - від благодійних добровільних внесків, грантів та дарунків, гуманітарної допомоги (51,7 тис. грн., що зменшилася на 37,7 тис. грн.).

   

  Збільшення надходжень до бюджету лікарні дало змогу підвищити її рівень оснащеності, зокрема:

   

  - було придбано обладнання та предмети довгострокового користування на суму 41,9 тис. гривень.

   

  Проведено капітальний ремонт водопроводу Луцької ЦРЛ 9додатуові роботи) ТзОВ «Промбудтранс» на суму 4713,40 гривень.

   

  Поточний ремонт санвузла акушерсько-гінекологічного  відділення (ПП «ЛУЦЬК-ЄВРО-БУД») на суму 15315,90 гривень. 

   

  Для підвищення рівня технічної оснащеності лікарні у ІІ кварталі 2017 року заплановано придбати УЗД апарат експертного класу вартістю 1600,00 тис.гривень.

   

  Основними завданнями та заходами діяльності лікарні на 2017 рік залишається:

   

  - раціональне використання наявного ліжкового фонду;

   

  - забезпечення стандартів надання медичної допомоги хворим з метою попередження інвалідності, смертності та розвитку ускладнень;

   

  - організація диспансерного нагляду за демобілізованими учасниками АТО та внутрішньо переселеними особами;

   

  - подальше впровадженню локальних протоколів;

   

  - розпочати капітальний ремонт фізіотерапевтичного відділення та ремонту харчоблоку, а також провести капітальний ремонт території та утеплення фасаду лікарні, шляхом проведення термореновації стін.

   

  На утримання Торчинської районної лікарні за звітний період витрачено 1,7 млн. грн. коштів загального фонду місцевого бюджету.

   

  Фактичне виконання річного плану становить майже 20,1 відсотка до призначеного показника 8,4 млн. грн.

   

  Заборгованості по заробітній платі і соціальних виплатах не має.

   

  За І квартал 2017 року отримано 49,3 тис. грн. позабюджетних надходжень, що на 18,1 тис. грн. менше показника 2016 року (зменшення кількості надання платних послуг по зубопротезуванню).

   

  Станом на 01 квітня 2017 року поточні та капітальні видатки по закладу не проводилися.

   

  Зусилля відділу освіти, молоді та з питань фізичної культури і спорту райдержадміністрації, органів місцевого самоврядування протягом І кварталу 2017 року були спрямовані на реалізацію державної політики в галузі освіти, молоді, фізичної культури і спорту у межах їх компетенції і чинного законодавства із врахуванням потреб соціально-економічного розвитку району.

   

  В загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах організовано розпочато 2017 рік. Забезпечено створення належних умов для навчання та виховання дітей, організацію харчування та підвіз учнів.

   

  Вчасно виплачувалась заробітна плата, відпускні та оздоровчі працівникам закладів освіти, здійснювались проплати за енергоносії.

   

  Протягом І кварталу проведено та проплачено експертизу проектів капітального будівництва ,,Реконструкції корпусу школи з добудовою класних приміщень і їдальні ЗОШ с.Мстишин’’(8 226 грн.) та ,,Реконструкцію підвального приміщення ЗОШ с.Боголюби’’(4 428 грн.), проведено ряд поточних ремонтних робіт, з яких проплачено:

   

  - 30% за поточний ремонт підсобного приміщення спортивного залу ЗОШ с.Боратин (32 283,59 грн.);

   

  - поточного ремонту приміщень, класних кімнат та кабінетів у ЗОШ с.Лище (434 850,68 грн.);

   

  - 30% за поточний ремонт підлоги приміщення спортивного залу ЗОШ с.Боратин (57 965,54 грн.);

   

  - аванс на облаштування огорожі у ЗОШ с.Мстишин (26 085,60 грн.);

   

  - аванс за поточний ремонт електромережі ЗОШ с.Радомишль (55 221,12 грн.);

   

  - підключення скважини до електромережі у ЗОШ с.Мстишин (5 080,62 грн.);

   

  - поточний ремонт опалення туалетів ЗОШ с.Піддубці (8 564,39 грн.);

   

  - поточний ремонт водопостачання туалетів ЗОШ с.Буяни (4 186,64 грн.);

   

  - поточний ремонт котла в ЗОШ с.Романів (6 647,09 грн.);

   

  - поточний ремонт фасаду спортивного залу ЗОШ с.Лаврів (84 008,40 грн.);

   

  Крім того оголошено тендер на закупівлю комп’ютерної техніки для загальноосвітніх шкіл (1 385 100 грн.) та на закупівлю мультимедійної техніки для Підгайцівського НВК (614 900 грн.). Кошти на закупівлю виділено з залишку освітньої субвенції.

   

  Згідно рішення районної ради від 17.02.2017 №17/24 „Про внесення змін до рішення районної ради від 26.12.2016 № 15/9 „Про районний бюджет на 2017 рік” з урахуванням звернення комунального підприємства «Луцьке» по закладах освіти були спрямовані бюджетні асигнування на: придбання металопластикових вікон та дверей (ЗОШ с.Радомишль, с.Воютин, с.Крупа) – 1000,0 тис.грн.; на облаштування зовнішніх відкосів ЗОШ району – 1000,0 тис. грн.; капітальний ремонт та утеплення даху ЗОШ с.Садів – 500,0 тис.грн.; реконструкція частини приміщення ЗОШ с.Лаврів під дошкільний заклад с.Лаврів – 500,0 тис.грн.; добудова частини приміщення (санвузли, їдальня) ЗОШ с.Мстишин -1000,0 тис.грн.; утеплення фасадів загальноосвітніх закладів району – 2800,0 тис.грн. (ЗОШ с.Гаразджа – 300,0 тис.грн., с.Лище – 2000,0 тис.грн., с.Промінь – 500,0 тис.грн.); утеплення фасаду спортзалу ЗОШ с.Воютин – 500,0 тис.грн.; придбання пелетів – 600,0 тис. гривень.

   

  Відповідно до рішення постійної комісії з питань бюджету від 15.02.2017 №20/4 здійснено перерозподіл бюджетних призначень між розпорядниками коштів районного бюджету та збільшено обсяг бюджету розвитку комунального підприємства «Луцьке» на 2016-2018 роки на суму 4900,0 тис.грн. на: проведення капітального ремонту ЗОШ с.Крупа – 500,0 тис.грн.; проведення капітального ремонту по утепленню фасаду ЗОШ с.Липини – 900,0 тис.грн.; проведення реконструкції частини ЗОШ с.Лаврів під дошкільний заклад с.Лаврів – 1000,0 тис.грн.; проведення реконструкції приміщення ЗОШ с.Боратин – 1000,0 тис.грн.; добудова санвузлів  та їдальні в ЗОШ с.Мстишин – 1500,0 тис. гривень.

   

  Окрім того враховано надання іншої субвенції з районного бюджету іншим місцевим бюджетам району на: облаштування дитячого майданчика в с.Мартинівка (60,0 тис.грн.); будівництво спортивного комплексу в с.Коршів по вул. Лесі Українки, 82 (1500,0 тис.грн.); проведення реконструкції дошкільного закладу на 80 місць по вул.Центральна с.Радомишль в сумі 1000,0 тис.грн.; проведення капітального ремонту дошкільного закладу с.Садів в сумі 600,0 тис. грн.; поточний ремонт дошкільного закладу "Оленька" с.Липини в сумі 100,0 тис. грн., капітального ремонту системи опалення дошкільного закладу с.Ратнів в сумі 500,0 тис.грн.; капітального ремонту та утеплення даху дошкільного закладу с.Баїв в сумі 710,0 тис.гривень.

   

  Протягом І кварталу 2017 року за сприяння та матеріальної підтримки органів місцевого самоврядування, сільських, селищних рад проведено роботу по поліпшенню матеріально-технічної бази закладів культури району та впровадженню енергозберігаючих технологій. В бібліотечних установах Луцької районної ЦБС книжковий фонд бібліотек району поповнився документами, які надійшли за рахунок різних джерел фінансування в кількості 1264 прим. на суму 83,4 тис. грн., з яких: розподілено обласними бібліотеками 1248 прим. документів на суму 82,4 тис. грн., з них за програмами: «Українська книга» – 333 прим. на суму 29,6 тис. грн., згідно наказу Міністерства культури України від 13.10.2016 р. №896 «Щодо здійснення придбання україномовних книг для поповнення фондів публічних бібліотек» 737 прим. на суму 46,6 тис. грн., регіональною програмою розвитку культури, мистецтв та охорони культурної спадщини на 2016-2020 роки – 151 прим. на суму 4,6 тис. грн., 27 прим. на суму 1,6 тис. грн. «Енциклопедії сучасної України» та «Календар знаменних і пам’ятних дат Волині на 2017 рік»; за спецкошти (платні послуги) – 16 прим. на суму 1,0 тис. грн.

   

  Здійснена передплата періодичних видань на І півріччя 2017 року на суму 36,2  тис. грн., з яких 26,2 тис. грн. бюджетні кошти, 10,0 тис. грн. спонсорські кошти.

   

  За три місяці цього року проведена відповідна робота по зміцненню матеріально-технічної бази бібліотек Луцької районної ЦБС, окрема: здійснено косметичний ремонт в бібліотеці-філії с.Боратин на суму 2,1 тис. грн.; Одерадівською сільською радою передано комп’ютер до сільської бібліотеки; придбано мультимедійний екран в центральну районну бібліотеку (2 тис. грн.); тривають ремонтні роботи бібліотеки для дорослих смт Торчин.

   

  Виготовляється проектно – кошторисна документація для утеплення фасаду Торчинської дитячої музичної школи.

   

  Зокрема, згідно рішення районної ради від 17.02.2017 №17/24 „Про внесення змін до рішення районної ради від 26.12.2016 № 15/9 „Про районний бюджет на 2017 рік” за рахунок розподілу вільного залишку та згідно пропозицій головного розпорядника коштів були спрямовані витрати на утеплення фасаду музичної школи смт.Торчин в сумі 600,0 тис.грн., на поточний ремонт Торчинської бібліотеки для дітей в сумі 100,0 тис.грн., на оплату електроенергії по районній дитячій бібліотеці в сумі 50,0 тис.грн. (встановлено електричні колектори у зв’язку з відключенням централізованого опалення); на придбання апаратури для музичної школи смт.Торчин в сумі 40,0 тис. гривень. Загальна сума – 790,0 тис. гривень.

   

  Також рішенням враховано надання іншої субвенції з районного бюджету іншим місцевим бюджетам району на: проведення капітального ремонту та утеплення даху будинку культури с.Білостік (700,0 тис.грн.); монтаж водозливної системи дошкільного закладу с.Веселе (90,0 тис.грн.);  проведення капітального ремонту будинку культури с.Городище-1 (500,0 тис.грн.); проведення реконструкції будинку культури с.Піддубці в (500,0 тис.грн.); ремонт клубу с.Сьомаки (100,0 тис.грн.); ремонт клубу с.Садів (100,0 тис.грн.); проведення ремонту даху будинку культури с.Буяни (500,0 тис. грн.), проведення капітального ремонту покрівлі та утеплення фасаду приміщення будинку культури с.Лище (500,0 тис. грн.); поточний ремонт музею ЗОШ с.Одеради – 160,0 тис.грн., придбання реквізиту сцени будинку культури смт.Торчин в сумі 60,0 тис. гривень.

   

  Закладами культури району проводилась значна робота по відродженню національної культури, розвитку народної аматорської творчості, збагачення культурних надбань і традицій, патріотичного виховання підростаючого  покоління. Колективи та окремі виконавці району приймали участь в міжнародних, всеукраїнських, обласних, районних фестивалях і конкурсах.

   

  Споживча кооперація району обслуговує сільське населення через 34 об’єкти, в тому числі 29 магазинів з торговою площею 1950,0 м2 та 5 закладів ресторанного господарства з 240 посадочними місцями.

   

  Загальний обсяг роздрібного товарообороту за І квартал 2017 року склав 4,5 млн. грн., що на 2,2 відсотка більше аналогічного періоду минулого року. Товарооборот в діючих цінах приростили всі об’єкти торгівельної діяльності, проте найбільших результатів досягло СТ «Веселе КООП» – 39,8 відсотка, СТ «Велес КООП» - 57,8 відсотка.

   

  Господарюючі суб’єкти району за січень – лютий 2017 року експортували товарів на 44,7 млн. дол. США, що на 4,1 відсотка більше, ніж за період 2016 року. В той же час, імпорт товарів збільшився на 18,4 відсотка до показника 2016 року і становить 41,1 млн. дол. США. Проте, перевищення експорту над імпортом сформувало додатнє сальдо зовнішньої торгівлі в сумі 3,6 млн. дол. США.

   

  Вартість товарів, експортованих підприємствами району, становить 48,7 відсотка обласного обсягу. Питома вага імпортних товарів, одержаних підприємствами, становила 20,4 відсотка обласного обсягу.

  Основним ринком збуту товарів залишаються країни Євросоюзу, експорт в ці країни становив більше 80 відсотків загального обсягу. Імпорт з країн Євросоюзу становить близько 90 відсотків загального обсягу. Найбільше товарів імпортовано з Угорщини, Німеччини, Польщі, Китаю та Австрії.

   

  Загальний огляд економіки

  Район розташований у Південній Поліській  та Західній  Лісостеповій  фізико -географічних зонах.

  Займає вигідне географічне положення. Межує з Горохівським, Ківерцівським, Локачинським, Рожищенським  районами, Рівненською областю.

  Наявні природні ресурси, географічне розташування створюють вигідні передумови  для становлення району, як одного з провідних в народногосподарському  комплексі області.

  Економічний потенціал промисловості району формує переробна промисловість, зокрема харчова галузь.

  З початку інвестування в район надійшло прямих іноземних інвестицій на суму 14,9 млн. дол. США, що становить 6,4 відсотка обласного обсягу. Обсяг іноземних інвестицій на одного жителя склав 238,3 дол. США.       

  Іноземні інвестиції здійснювали партнери з 15 країн світу. Основними інвесторами економіки району є нерезиденти з Австрії, Італії, Белізу, на які припадає 87,9 відсотка іноземних інвестицій.  30 підприємства отримали інвестиції.

  За попередніми даними підприємства району реалізували промислової продукції на суму 2,6 млрд.грн., що становить 19,6% загальнообласних обсягів.

  Товаровиробникам району належить значна частка (26–67%) загаль-нообласних обсягів реалізованої продукції машинобудування, харчової промисловості та виробництва меблів.

  Вагомий внесок у промисловість роблять ПрАТ "Волиньхолдінг", товариства з обмеженою відповідальністю "Модерн-Експо" та "Кромберг енд Шуберт Україна", де зосереджено майже 83% загальнорайонного обсягу.

  В розрахунку на одного жителя району реалізовано промислової продукції на суму 41,9 тис.грн., що значно більше, ніж в середньому в області. За цим показником район посідає друге місце серед районів та міст обласного значення.

  У аграрному секторі району за січень-вересень 2015 року вироблено ВП (в порівняльних цінах 2010 року) на суму 394,6 млн. грн. Сільськогосподарськими підприємствами відповідно вироблено продукції на суму 198,1 млн. грн..

         З початку року валове виробництво молока становить 19703,4 тонн, що на 385,1 тонн менше, ніж на відповідний період минулого року.  

         Значно зросла в районі продуктивність дійного стада, середній надій на корову становить  4885 кілограми молока, що більше на 456 кілограми на відповідний період минулого року.

  З початку року реалізовано 1440,7 тонн м’яса в живій вазі.

  Обсяг виконаних будівельних робіт підприємствами за січень-вересень 2015 року  склав 80,6 млн. грн. Питома вага району в обласних показниках складає 12,3 відсотка.

  За 9 місяців 2015 року всього по району введено в експлуатацію житла площею  56,4 тис.м2, що на 19,3 відсотка більше, ніж за відповідний період 2014 року. На сільську місцевість припадає 99  відсотків введеного житла. Всього протягом року було введено в дію 234 житлових будівель. Загальна вартість введеного в експлуатацію житла по району становить  223,2 млн. грн.

            За січень – червень 2015 року у розвиток економіки та соціальну сферу району суб’єктами господарювання за рахунок усіх джерел фінансування вкладено 243,0 млн. грн. капітальних інвестицій, що складає 9,1 відсотка обласного обсягу.

  Рівень оплати споживачів району за використану станом на 01.10.2015 року електроенергію становив 99,81 відсотка. Установи і організації, що фінансуються з місцевого бюджету розрахувались за спожиту електроенергію на 102,30 відсотка.

  Установи і організації, що фінансуються з державного бюджету, оплатили 100,0  відсотка вартості спожитої електроенергії. Рівень розрахунків населення становить 89,22 відсотків.

  Рівень оплати споживачів району за використаний природний газ (за фондами ОДА) та послуги з його транспортування станом на 01.10.2015 року становив 67,0 відсотків. Рівень оплати за газ установ і організацій, що фінансуються з місцевого бюджету – 100,0 відсотків. Рівень розрахунків населення – 59,0 відсотка.

            Постійно проводиться аналіз витрат на комунальні послуги, коригуються тарифи, здійснюється контроль за своєчасними розрахунками за використані енергоносії.

  Виконання зведеного бюджету району по власних і закріплених доходах за січень – вересень 2015 року склало 115,4 відсотка (надійшло 94,4 млн. грн.).

  Середньомісячна заробітна плата працюючих становить 3752 грн.

  Станом на 01 жовтня 2015 року заборгованість із виплати заробітної плати працівникам  району становить  2309,9.тис.грн., що на 518,4 тис.грн. більше ніж у минулому місяці.

  За звітний період по бюджетних установах, що фінансуються з районного бюджету, в повному обсязі виплачена заробітна плата, проведені розрахунки за спожиті енергоносії та отримані комунальні послуги, в межах бюджетних асигнувань на відповідний період профінансовані інші статті видатків.

  Станом на 1 жовтня  2015 року в районному центрі зайнятості перебувало на обліку 989 осіб, які потребують допомоги у працевлаштуванні, що на 9 особи менше, ніж на 01.10.2014 року. З початку року в пошуках роботи звернулось 264 осіб.  Рівень працевлаштування становить 42,6 відсотків.

  Мале підприємництво характеризується стійкою тенденцією до зростання кількості суб’єктів малого підприємництва.

  За  січень – вересень 2015 рік зареєстровано  59 юридичних та 158 фізичних осіб.

  У розрахунку на 10 тис. наявного населення району кількість малих підприємств становить 59 (по області – 42).

  Загальний обсяг продажу споживчих товарів за усіма каналами реалізації, з урахуванням діяльності підприємців – фізичних осіб, за І півріччя 2015 року становив 935,3 млн. грн., що у порівняних цінах на 25 відсотків менше аналогічного періоду минулого року (до відома показники 2014 року більше 2013 року на 17,9 відсотка).

  Юридичні особи реалізували товарів на суму 400,9 млн. грн., що на 27,2 відсотка менше, ніж за січень – червень 2014 року, та становлять 42,9 відсотка від загальнорайонного показника.

  Понад дві третини реалізованих товарів забезпечили 5 підприємств, в їх числі ТзОВ „Епіцентр К”, „ВОР Рітейл”, „Автоконцеп”, ПАТ „Укрнафта” та ПП „Окко – нафтопродукт”.

  За І півріччя 2015 року реалізовано послуг на суму 152,7 млн. грн., що становить 4,8 відсотка загально обласного обсягу.

  Господарюючі суб’єкти району за січень-серпень 2015 року експортували товарів на 174,9млн. дол. США, що на 1,1 відсотка більше, ніж за відповідний період 2014 року. В той же час, імпорт товарів зменшився на 10,3 відсотка до аналогічного періоду 2014 року і становить 130,9 млн. дол. США. Проте, перевищення експорту над імпортом сформувало додатне сальдо зовнішньої торгівлі в сумі 44 млн. дол. США.

  Висока питома вага району в показниках зовнішньоекономічної діяльності області. Вартість товарів, експортованих підприємствами району, становить 43,4 відсотка обласного обсягу. Питома вага імпортних товарів, одержаних підприємствами, становила 36,0 відсотка обласного обсягу.

  Важливе значення надається розширенню, зміцненню та розвитку торгово – економічних і культурних зв’язків між Луцьким районом та республіками Польща, Білорусь. Значна увага приділяється розвитку співробітництва в галузі культури, освіти, медицини.

  Виробнича інфраструктура  району представлена  різними видами транспорту, зв’язку, об’єктами  інженерного забезпечення.

   
   
  Переглядів 4787 Останнє редагування Понеділок, 15 травня 2017 15:56
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Луцька районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Луцькій райдержадміністрації.
  Адреса: 43001, м. Луцьк, вул. Ковельська, 53, - т/ф. 728204, т.728144; E-mail: infо@lutskаdm.gov.ua
  © 2014 lutskadm.gov.ua